strefa_by_project.jpg (full)

 

 

Zapraszamy na performatywne audio-spacery po ulicach Warszawy, które na chwilę staną się dla nas ulicami Mińska, po których poprowadzą nas Białorusinki i Białorusini mieszkający w Polsce.

➤➤➤ kiedy: 9 lipca, 9 sierpnia, 9 września o godz. 18.00
➤➤➤ gdzie: start przy Metrze Ratusz Arsenał (po stronie ulicy Długiej)

➤ UWAGA: prosimy o zabranie ze sobą naładowanego telefonu z dostępem do Internetu i słuchawek. Wszystkie teksty i dźwięki pojawiać się będą w trakcie wydarzenia pod tym linkiem, wystarczy go skopiować i otworzyć w przeglądarce zainstalowanej w telefonie.


Jak to jest być daleko, kiedy w Twoim kraju dzieje się rewolucja, trwają protesty i aresztowania? – To pytanie stało się impulsem do rozpoczęcia pracy nad
„Strefa / BY project”, zainicjowanego przez performerki i performerów Strefy WolnoSłowej pochodzenia białoruskiego. Powstała kilkuosobowa grupa, która spotyka się regularnie od jesieni 2020. Podczas spotkań dużo rozmawiamy – o tym, co dzieje się w Białorusi, co spotyka osoby nam bliskie, które są w sercu wydarzeń. I o tym, jak to jest być w tym momencie w Polsce, śledząc wiadomości z domu za pośrednictwem Telegrama i innych komunikatorów.
Rozmawiamy, piszemy, przekładamy słowa i emocje na ruch i dźwięki.➤ twórczynie i twórcy: Lizaveta Bibikava, Alicja Borkowska, Ray Dickaty, Rita Guretskaya, Maksim Jus, Veranika Los, Joanna Mueller, Bazhena Shamovich, Sasha Shapielevich, Aliaksandr Unukovich, Łukasz Wójcicki.

 


Wydarzenia realizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach projektu „Dramaturgie społeczne”, organizowanego przez Teatr Powszechny i Fundację Strefa WolnoSłowa.

 

dramaturgie_spoleczne_fin_1.jpg (mini) syrenka1_1_5.png (mini)

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19