Sound in Space Orchestra

  

Sound in Space to przestrzeń dla początkujących, ale i profesjonalnych muzyków, jak również miejsce dla wszystkich zainteresowanych eksperymentami z dźwiękiem, improwizacją muzyczną i nauką słuchania. Sound in Space Orchestra to otwarta grupa improwizacji muzycznej stworzona pod batutą Raya Dickat’ego przez uczestników wcześniejszych warsztatów muzycznych Strefy WolnoSłowej.

 

 

      

 

 

Uczestnicy biorący udział w warsztatach oraz tworzący oprawy muzyczne do spektakli Strefy w poprzednich latach zainicjowali powstanie bardziej profesjonalnej grupy, która będzie koncertować niezależnie od spektakli Strefy, jak również pracować nad wytwarzaniem własnych instrumentów w oparciu na eksperymentach warsztatowych oraz regularnej praktyce wytwarzania dźwięków i komponowania muzyki.

 

Równolegle do otwartych warsztatów/koncertów improwizacyjnych, Sound in Space Orchestra spotykać się będzie podczas prób/zaawansowanych zajęć dla osób, które mają już doświadczenie muzyczne zdobyte w poprzednich latach warsztatów muzycznych Strefy WolnoSłowej. Zajęcia te poświęcone będą przygotowywaniu muzyki do innych działań planowanych w projekcie, jak również komponowaniu utworów do samodzielnych koncertów orkiestry oraz budowaniu autorskich instrumentów. Sound in Space inicjować będzie również organizację cyklicznych koncertów w przestrzeni Teatru i Stołu Powszechnego oraz instalacji muzycznych przygotowywanych w ramach warsztatów i spotkań orkiestry.

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19