Warsztaty koordynowane przez Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

 

 

Warsztaty „SUPERDZIEWCZYNA”Kim są współczesne dziewczyny i jak mogą odkrywać swoją siłę? Proponujemy teatr jako narzędzie wydobywania supermocy oraz uzyskiwania wsparcia i inspiracji. Za pomocą zabaw i gier teatralnych, burzy mózgów, współpracy i umiejętności słuchania, zgłębimy temat „SuperDziewczyństwa”. Będziemy tworzyć sytuacje, bawić się słowem, ruchem i gestem. Potem zbudujemy maszynę do wytwarzania odwagi i spróbujemy ją uruchomić.


➤ prowadzenie: Grażyna Kopeć i Katarzyna Cygler
➤ dla kogo: dla dziewczyn w wieku 9–13 lat
➤ termin: 14 i 15 września, godz. 10.00 – 12.00
➤ miejsce: Centrum Lubelska 30/32
➤ zgłoszenia: pedagodzyteatru@gmail.com
➤ wstęp wolnyWarsztaty „SONGI REWOLUCYJNE”Każda rewolucja ma swoje pieśni. Są one wyrazem tęsknot i postulatów, pozwalają wykrzyczeć pragnienia i wzbudzić wolę działania. Obecnie jesteśmy świadkami, a może i twórczyniami, swoistej rewolucji. Jako społeczeństwo czujemy, że trzeba brać w swoje ręce odpowiedzialność za miasta, kulturę, relacje sąsiedzkie, przyszłość naszego świata. Potrzebujemy pieśni, które poniosą naszą wyobraźnię i dodadzą werwy do walki z niesprawiedliwością, biernością i brakiem solidarności. W trakcie spotkania będziemy wspólnie tworzyć i wykonywać songi wyrażające najważniejsze dla uczestników i uczestniczek sprawy.


➤ prowadzenie: Alicja Brudło, Iwona Konecka, Magdalena Sowul (czyli frontmenki zespołów TARAPATY i UGLA)
➤ dla kogo: dla osób powyżej 16. roku życia
➤ termin: 21 września, godz. 11.00 – 14.00
➤ miejsce: Centrum Lubelska 30/32
➤ zgłoszenia: pedagodzyteatru@gmail.com
➤ wstęp wolny


Warsztaty etnodramaturgiczne towarzyszące spektaklowi „Spis Kobiet”Miasto i jego historie to szczególna materia teatru. Lokalne społeczności, podwórka, ulice, place, a także przeszłość i zmienna teraźniejszość mają swoją dramaturgię i potrafią stać się zaczynem dramaturgii spektaklu. Jak pracować z historiami miejskimi, jak słuchać i słyszeć wielogłosowe brzmienie metropolii? Jak zbierać materiały do opowiadania o życiu mieszkańców i zjawiskach współczesnego świata? Jak budować polifoniczne narracje, oddając głos ludziom miejsca?
Na te pytania poszukamy odpowiedzi oraz podzielimy się inspiracjami z naszej pracy etnodramaturgicznej.


➤ prowadzenie: Iza Gawęcka, Dorota Ogrodzka, Agnieszka Pajączkowska, Anna Sadowska
➤ dla kogo: dla twórców i twórczyń, badaczy i badaczek, praktyków i praktyczek teatru, sztuki, edukacji kulturalnej i kulturowej
➤ termin: 15 i 22 września (niedziele), godz. 10.00 – 14.00
➤ miejsce: Centrum Lubelska 30/32
➤ zgłoszenia: pedagodzyteatru@gmail.com

➤ wstęp wolny

 

 

 

***

 

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19