Spis Kobiet i koncert zespołu UGLA
reżyseria
Izabella Gawęcka, Alicja Brudło, Dorota Ogrodzka, Anna Sadowska, Iwona Konecka
premiera
17 listopada 2017
scena
scena mała
W REPERTUARZE
śr 18 WRZEŚNIA
GODZ. 19.30

GALERIA ZDJĘĆ

  • zespół UGLA zespół UGLA

TWÓRCY

scenariusz i reżyseria – Izabella Gawęcka, Alicja Brudło, Dorota Ogrodzka, Anna Sadowska, Iwona Konecka
research dramaturgiczny – Agnieszka Pajączkowska, Dorota Ogrodzka
obsada – Izabella Gawęcka, Alicja Brudło, Anna Sadowska, Iwona Konecka (KOLEKTYW POLKA)

 

UGLA gra w składzie:
– Magdalena Sowul (śpiew, klarnet, OP-1, kalimba, looper)
– Sebastian Świąder (skrzypce, efekty)
– Maciej Wróbel (perkusja)
– Michał Mościcki (kontrabas)

 

 

OPIS

„Spis Kobiet”
18 września, godz. 19.30

„Spis Kobiet” to spektakl-pułapka. Jej mechanizm tworzy się na naszych oczach, łapiemy się w nią sami, ulegając naszym przyzwyczajeniom w myśleniu o pracy i kobietach. Tekst, na którym bazuje przedstawienie, powstał z rozmów i ze spotkań z kobietami pracującymi na ul. 1 Maja w Lublinie.

 

Na krótkim odcinku miasta, pomiędzy dworcem kolejowym a ruchliwym skrzyżowaniem, mieści się ponad siedemdziesiąt punktów usługowych i handlowych. Pracują w nich kobiety: młode, starsze, zadowolone, sfrustrowane – ich głosy układają się w niejednorodną opowieść o zmieniającej się Polsce, pieniądzach, codziennym radzeniu sobie, aspiracjach, dzieciach, mężczyznach i społeczeństwie. W spektaklu wszystkie one zostaną postawione przed niezwykłym wyzwaniem i niezwykłą szansą. Która z nich ją wykorzysta?


***

Koncert zespołu UGLA
18 września 2019 r., godz. 21.00

UGLA to kwartet grający muzykę z pogranicza snu i baśni, to opowieść przenosząca w krainę liści, mchu i lasu, wypełniona narracją pełną symbolicznych znaczeń, wyrastających z przeżywania osobistego, kobiecego doświadczenia. W warstwie brzmieniowej inspirują się muzyką ludową różnych kultur, łącząc tradycję pieśniarską z elektroniką i awangardowym eksperymentem. Wykorzystują technikę live loopingu oraz eksperymentują z barwą instrumentów i żywiołowymi improwizacjami. 

Ostatnio zagrali koncerty m.in. na Halfway Festival w Białymstoku oraz 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Są laureatami: III nagrody na Festiwalu Impresje Artystyczne Śpiewające Obrazy w Mrągowie, I nagrody w konkursie Wilk Music Battles, a także 48. Festiwalu FAMA 2018 w Świnoujściu, gdzie otrzymali nagrodę im. Andrzeja Jakóbca w kategorii Muzyka. Finaliści Firestone Headliners of Tomorrow 2018, plebiscytu „Gazety Wyborczej” „Sanki 2019” dla najciekawszych nowych zjawisk w polskiej muzyce, a także Festiwalu Folkowego Polskiego Radia – Nowa Tradycja. W styczniu 2019 roku wydali samodzielnie debiutancki album „LINIENIE”.


Kanał YouTube zespołu: https://www.youtube.com/c/uglaband

 


***


Pokaz spektaklu „Spis Kobiet” oraz koncert zespołu UGLA odbędzie się w ramach IV edycji Festiwalu Sztuki i Społeczności „Miasto Szczęśliwe”

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PARTNERZY
http://freshmail.pl/

PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/