Ogród społecznościowy przed Teatrem Powszechnym w Warszawie

 

➤ działania w okresie: maj, czerwiec, lipiec, wrzesień, październik 2019 r.

➤ szczegółowy program wydarzeń: tutaj


Ogród Powszechny to wspólne działania twórcze, dyskusje, wymiana myśli i inspiracji, to miejsce kiełkowania idei. Wobec narastających podziałów i granic, chcemy tworzyć wspólną przestrzeń, gdzie możliwe jest spotkanie i rozmowa o problemach dzisiejszego świata. Przestrzeń, o którą zadbamy wspólnie, zarówno doglądając roślin, jak i pielęgnując sztukę rozmowy, rodzące się pomysły i relacje.


Chcemy, aby Ogród Powszechny był miejscem bezpiecznym dla roślin, zwierząt i ludzi, wolnym od rasizmu, ksenofobii, seksizmu, gdzie dbamy o rozmowę, która nie jest konfrontacją, ale ma szansę stać się drogą do wypracowania wspólnych rozwiązań i działań wobec dzisiejszej rzeczywistości. Nasz ogród to przestrzeń do wspólnej refleksji, wymiany zdań i spostrzeżeń na temat świata i ludzi – w dialogu z naukowcami, aktywistami i artystami.


  


Już od czterech lat wybrukowana przestrzeń przed teatrem zmienia się na parę miesięcy w zazielenione i pełne życia miejsce spotkań, odpoczynku oraz wspólnych aktywności. Od maja spotykamy się przy dużym, drewnianym stole, rozmawiamy o filozofii, książkach, historii, problemach społecznych i politycznych, oglądamy filmy, organizujemy projekty artystyczne oraz warsztaty dla dzieci i seniorów. Udział we wszystkich ogrodowych aktywnościach jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych. Przyłączcie się.Naszym pierwszym działaniem będzie wspólne sadzenie roślin (sobota, 18 maja, od godz. 11.00 przed Teatrem Powszechnym).


  

 kalendarz wydarzeń: www.strefawolnoslowa.pl / FB: Ogród Powszechy / FB: Stół Powszechny.organizator: Fundacja Strefa WolnoSłowa

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19