Edukacja w ramach Festiwalu Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe

 
Teatr Powszechny zaprasza na szereg działań edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie, między innymi: wycieczki po teatrze, warsztaty aktorskie, kostiumowe oraz warsztaty do spektakli.


➤➤➤ Warsztaty teatralne dla młodzieży: czerwiec /sierpień 2019
Zapraszamy osoby w wieku 13–18 lat na wakacyjne warsztaty teatralne. Spotkania będą poświęcone takim zagadnieniom, jak: improwizacja teatralna, praca z tekstem, świadomość ciała, praca z przedmiotem, scenografia w teatrze, praca nad rolą. Można uczestniczyć w całym cyklu działań, jak i w pojedynczym spotkaniu. Szczególnie zachęcamy do udziału osoby, które spędzają wakacje w mieście i chciałyby spróbować swoich sił w teatrze. Warsztaty prowadzone będą metodami pedagogiczno-teatralnymi.

 

Warsztaty odbędą się w godz. 12.00-14.00, w terminach:


24 czerwca (poniedziałek)
improwizacja teatralna

26 czerwca (środa)
praca z tekstem teatralnym

28 czerwca (piątek)
świadomość ciała

26 sierpnia (poniedziałek)
praca z przedmiotem

28 sierpnia (środa)
scenografia w teatrze

30 sierpnia (piątek)
praca nad rolą


Można także dołączyć w dniu warsztatu.

 

 

➤➤➤ Wycieczki, warsztaty aktorskie, kostiumowe i do spektakli

Zapraszamy grupy zorganizowane do wzięcia udziału w wycieczkach po teatrze, warsztatach aktorskich, do spektakli oraz warsztatach kostiumowych. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.


Istnieje możliwość rezerwacji terminu:
Natalia Grzędzińska
n.grzedzinska@powszechny.com
510 131 807


wycieczka po teatrze
Zapraszamy do wspólnego zwiedzania naszego Teatru. Odwiedzimy miejsca, które na co dzień są dla widzów niedostępne oraz porozmawiamy o zawodach wykonywanych w Teatrze.

 

warsztaty do spektakli
W trakcie zajęć uczestnikom zostaną przybliżone najważniejsze tematy poruszane w spektaklach. Spotkanie odbywa się półtorej godziny przed rozpoczęciem przedstawienia.


warsztaty kostiumowe
Spotkanie poświęcone jest historii kostiumu teatralnego. Uczestnicy stworzą swoje własne, kreatywne projekty ubioru scenicznego.


warsztaty aktorskie
Zajęcia przeznaczone dla osób, które chciałyby rozwijać swoje zdolności teatralne.UWAGA: Wszystkie warsztaty wymagają wcześniejszego potwierdzenia terminu.


zgłoszenia i informacje:
Natalia Grzędzińska
n.grzedzinska@powszechny.com
510 131 807

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19