Inicjatywy kulturalno-społeczne koordynowane przez Fundację Zmiana

 

1 czerwca – 15 września
Organizacja przestrzeni kultury, dzieł sztuki i aktywności kulturalnej na Bazarze Różyckiego. Planowane działania obejmują: zaprojektowanie specjalnych mebli do czytania dla bibliofilów („Stacja Bazar”, „Stacja Odżywcza”), stworzenie muralu dopełniającego wizerunek Bazaru jako strefy relaksu, a także organizację cyklu rozmów o książkach („Spotkania przy Stole”).

 Wyspa Kultury


Miejsce działań artystycznych i społecznościowych na Bazarze Różyckiego, w sąsiedztwie funkcjonującej od blisko dwóch lat Czytelni na Bazarze. Wyspa, czyli ostoja (refugium), a więc Bazar jako ogród botaniczny. Czy ktoś wie, jakie kwiaty rosną na Bazarze? Jakie zioła? Ile rodzajów krzewów? A gdyby tak zebrać wszystkie gatunki z bazaru i stworzyć ostoję? Ostoję dla wszystkich gatunków, ostoję dla człowieka. Miejsce, gdzie można przyjść i nacieszyć się bogactwem, różnorodnością, jaką daje Bazar. Odetchnąć powietrzem przefiltrowanym przez rośliny.

 

 

Stacja Bazar – Wakacyjna Stacja Literacka
krzesło bibliofila miejsce do czytania z możliwością rozprostowania nóg i mocowanym daszkiem przeciw słońcu wraz z niewielkim stolikiem do kawy, herbaty i innych książek.

 

 

 Stacja Odżywcza
taboret i stolik z podajnikiem nasion dla gołębi oraz wyżłobieniem lub dołączoną miską na wodę, gdzie ptaki mogłyby się kąpać.

 

 

 

Kopalnia Kultury

 

        

 

 

 

Refugium na Bazarze Różyckiego

 

    

 

 

 

Ponadto zaplanowano takie wydarzenia, jak: 

 

 

warsztaty o wpływie czytania na rośliny: 29 czerwca
prowadzenie: Iwona Teodorczuk-Możdżyńska

 

 

Spotkania przy Stole (6 razy, na Bazarze Różyckiego i w Parku Wiecha)

 

 

Szafa Pełna Kultury – dyskusyjny klub książki
Bazar Różyckiego: 10.07, 24.07, 24.08, 07.09
kawiarnia „Proces Kafki”: 05.06, 11.07, 08.08

 

 

„Jeśli nie ja, to kto?” (etiuda artystyczna wokół marzeń kobiet z ich dzieciństwa i młodości)
praca w okresie: 10.06 – 10.09
finałowy pokaz: 20 września

 

 

realizacja jedenastu wystaw okiennych w ramach „Wyspy Kultury”. Wystawy tematyczne nawiązywać będą do wyselekcjonowanej książki lub po prostu do literatury w ogóle. Wystawy będą miały oryginalny i niebanalny wygląd, będzie można je zobaczyć w czterech oknach. Starzamy możliwość przedstawienia długiej historii na czterech oknach, przełamania strachu przed czytelnictwem i jego powagą. Działanie będzie nienachalną ozdobą przestrzeni Bazaru Różyckiego. Każde z okien zostanie dodatkowo doświetlone, tak żeby były widoczne przez całą noc.

 

 

w dniach 3–4 sierpnia 2019 r. w Centrum Kreatywności planowana jest organizacja targów książki (Bunt Czytaczy; małe wydawnictwa w akcji).

 

 

 

 

Więcej informacji, program:


www.fundacjazmiana.pl

 

Facebook: FUNDACJA ZMIANA

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
WSPÓŁPRACA
https://kicket.com/warszawa/teatry/teatr-powszechny,29
http://freshmail.pl/

PATRONI MEDIALNI
https://wyborcza.pl/0,0.html
https://www.tygodnikprzeglad.pl/