Filozofia w ogrodzie

środy, godz. 19.00-21.00, Ogród Powszechny, wydarzenie otwarte

 

Zainicjowane latem 2016 roku w Ogrodzie Powszechnym spotkania Filozofia w ogrodzie odbywają się co tydzień i są miejscem dialogu filozofów, historyków filozofii i naukowców z mieszkańcami, z którymi tworzymy swoisty „Ogród pytań podstawowych”. Cykl spotkań poświęcony jest najbardziej fundamentalnym problemom filozoficznym i egzystencjalnym, które wciąż pozostają uniwersalnymi wymiarami doświadczenia człowieka
i stanowią dla niego wyzwanie. Dzielą się na dwie części – rozmowę Tomasza Stawiszyńskiego z zaproszonym gościem oraz dyskusję z udziałem uczestników spotkania.

Do tej pory rozmawialiśmy m.in. o ekologii, fizyce kwantowej, o polskości...

 

prowadzący:

Tomasz Stawiszyński - absolwent Instytutu Filozofii UW, eseista, publicysta. W latach 2006-2010 prowadził w TVP Kultura „Studio Alternatywne” i „Czytelnię”. Był m.in. redaktorem działu kultura w Dzienniku oraz szefem działu krajowego i działu publicystyki w Newsweeku. W Polskim Radiu RDC prowadził autorską audycję „Niedziela Filozofów czyli potyczki z życiem” (2013-2016). Artykuły, wywiady i opowiadania publikował w wielu pismach i gazetach. Autor książki „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013). Wciąż ma nadzieję, że jednak ukończy pracę doktorską o filozoficznym rozumieniu pojęcia zaburzeń psychicznych.

 

 

#MiastoSzczęśliwe #festiwalsztukiispołeczności2

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://www.matras.pl/?gclid=CMmR7Ii-2bkCFQFf3godH3UA_g
http://freshmail.pl/