Zaczyna się od pszczół
reżyseria
Alicja Borkowska
premiera
27 czerwca 2020
scena
scena mała
W REPERTUARZE
SPEKTAKL TEN BĘDZIE GRANY W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE. WIĘCEJ INFORMACJI: kasa@powszechny.com lub tel.: 22 818 25 16.

GALERIA ZDJĘĆ

  • fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic
  • fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic fot. Pat Mic

TWÓRCY

Lizaveta Bibikava, Valeria Baradulina, Alicja Borkowska, Rawan Boustany, Weronika Chinowska, Ludmiła Dąbrowska, Ray Dickaty, Magdalena Duszyńska-Sasin, Ali Eshqi, Lyudmyla Galchun, Kasia Galon, Rita Guretskaya, Vira Hres, Mahina Isaewa, Maksim Jus, Semih Karabas, Bogumiła Karbowiak, Adrien Koniak, Alina Kręcisz, Aleksandra Kuśnierkiewicz, Veranika Los, Paweł Łuhowy, Olesya Malyugina, Kateryna Matvieieva, Rachel Merrill Moss, Sofya Mironava, Joanna Mueller, Artur Pałyga, Rose Petit, Yana Probably, Kasia Stefanowicz, Iryna Sylinnyk, Monika Trzeciak, Magdalena Wojno, Kinga Wołoszyn-Kowada, Szamani Yacoub

 

 

OPIS

W lutym 2020 r. rozpoczęła się praca nad spektaklem. Miał on opowiadać o pięciu masowych, gwałtownych procesach wymierania wielu gatunków. I o szóstej katastrofie – współczesnej zagładzie gatunków spowodowanej działalnością człowieka.

 

Wymieranie jest najlepszą okazją do tego, aby stwierdzić, co mamy i czego wolelibyśmy nie tracić. Nie jest ostateczne, choć tak się wydaje wymierającym. Dzieje się ciągle, ale czasami jest bardziej zauważalne.


Z jakiegoś punktu widzenia jest po prostu zmianą. Spektakl Strefy WolnoSłowej jest próbą zapisu tej zmiany. Miało być o wymieraniu, a jest o próbach przetrwania. O unoszących się w powietrzu foliowych rękawiczkach, wyrzucanych prosto na ziemię po wyjściu ze sklepu spożywczego. I o obserwacji – statystyk, ptaków, sąsiadów i zwalonego drzewa, na którym przez ostatnie tygodnie wyrosły grzyby. O siedemnastu metrach kwadratowych zadłużonej kawalerki, o starej meblościance i locie do domu. O bezrobociu w nieswoim kraju, o pracy w piżamie i snach o delfinach. O intymności przed kamerą, o pękniętej rurze, malowaniu ust przed lustrem i widoku z okna. Bądź z balkonu, jeśli ktoś ma szczęście.

 

Spektakl Strefy WolnoSłowej to sześcioczęściowa opowieść o przetrwaniu, stworzona w czasie pandemii przez uczestniczki i uczestników wielokulturowych i międzypokoleniowych warsztatów „Azyl Warszawa 2020”.

 


***

Działania realizowane w ramach międzynarodowego programu Atlas of Transitions. New geographies for a cross-cultural Europe.

Projekt współfinansowany ze środków programu Kreatywna Europa” Unii Europejskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PARTNERZY
http://freshmail.pl/

PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
https://www.tygodnikprzeglad.pl/