fot. Anna Mioduszewska
Utopia
reżyseria
Michał Siegoczyński
premiera
10 września 2017
czas trwania
100 min. (bez przerwy)
scena
sala warsztatowa
W REPERTUARZE
SPEKTAKL NIE JEST OBECNIE WYSTAWIANY

GALERIA ZDJĘĆ

OBSADA
ZOSIA  SCHWINKE
ZOSIA SCHWINKE
Mia
MATEUSZ BRODOWSKI
MATEUSZ BRODOWSKI
Postać
KACPER PILCH
KACPER PILCH
Paul
KACPER  SASIN
KACPER SASIN
Alan

TWÓRCY

reżyseria - Michał Siegoczyński

dramaturgia - Michał Siegoczyński, Jarosław Murawski
kostiumy i scenografia - Klara Filipowicz

asystent reżysera - Mateusz Brodowski

choreografia - Alisa Makarenko

OPIS

Marzyłeś kiedyś o nieograniczonej wolności? O tym, żebyś mógł robić i mówić co chcesz i kiedy chcesz? Pragniesz świata, w którym każdy Cię szanuje? A może czas na rewolucje? Jaki byłby Twój świat, gdybyś mógł go urządzić na nowo? Jakie zaprowadziłbyś prawo?


Brzmi to jak zużyty trailer albo jakiś SMS? A może odpowiedz po prostu na pytania. Zaloguj się w banał. W końcu Twoje życie też nie jest realne. Od dawna żyjesz już w sieci. Więc kiedy któregoś dnia dostaniesz wiadomość „Mamy dla Ciebie zadanie”, nie wahaj się.
Po prostu otwórz.


Utopia to historia trojga młodych ludzi, których połączył wspólny cel – zainstalować na twardym dysku świata Nierealne. Zagrać o Niemożliwe. Nic już ich nie zatrzyma, bo nie mają nic do stracenia. Sięgną po najbardziej radykalne środki, aby osiągnąć swój cel - zanim dotrą do planszy z napisem Game Over. Bo przecież życie to gra, nie?

 

 

 

Spektakl realizowany jest przez „Teatr Grupa” w ramach „Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej”, realizowanego przez Instytut Grotowskiego oraz przy współpracy Teatru Powszechnego i Stołu Powszechnego.

 

„Teatr Grupa” powstał z inicjatywy absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filii we Wrocławiu. Celem zespołu jest tworzenie spektakli i projektów artystycznych przy współpracy z instytucjami kultury. Teatr ma wspierać i promować młode talenty oraz pomóc w rozwoju kariery artystów. Za pierwszy cel grupa wyznaczyła sobie stworzenie, przy współpracy z różnymi reżyserami – Trylogii wojny, cyklu trzech spektakli poruszających historie o młodości, wolności i walce o idee. Pierwszy z nich – Utopia w reż. Michała Siegoczyńskiego będzie wystawiany w Teatrze Powszechnym w Warszawie, oraz Instytucie im. Grotowskiego we Wrocławiu.

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19