Uchodź! Kurs uciekania dla początkujących
Artur Pałyga
reżyseria
Alicja Borkowska
scena
scena mała
W REPERTUARZE
SPEKTAKL TEN BĘDZIE GRANY W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE. WIĘCEJ INFORMACJI: kasa@powszechny.com lub tel.: 22 818 25 16.

GALERIA ZDJĘĆ

  • fot. Rafał Kostrzyński fot. Pat Mic fot. Rafał Kostrzyński fot. Rafał Kostrzyński fot. Rafał Kostrzyński fot. Rafał Kostrzyński fot. Rafał Kostrzyński fot. Pat Mic

TWÓRCY

tekst - Artur Pałyga
reżyseria - Alicja Borkowska
wideo - Maria Porzyc, Marta Sieczak
muzyka - Ray Dickaty
produkcja - Weronika Chinowska

obsada - Michał Dudziński, Sanam Naderi, Dorota Papis, Daniel Sadr, Farid Tarabpour, Łukasz Wójcicki

 

OPIS

W mieszkaniu na warszawskiej Pradze odbywa się impreza z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Organizowana dla Polaków przez grupę Irańczyków staje się okazją do przywołania wspomnień z czasów wojny, do refleksji nad tożsamością narodową, religią, do świętowania irańskiej gościnności dla 120 tysięcy polskich uchodźców w Iranie i dyskusji nad sensem samej ucieczki. Do przywołania duchów przyszłości i przeszłości. Będzie muzyka, będą pączki, poeci i tancerze.

Spektakl Strefy WolnoSłowej bazuje na biografiach i opowieściach Polaków – uchodźców w Iranie po II Wojnie Światowej. Wywiady z osobami, które razem z Armią Andersa pod koniec wojny uciekły z Sybiru na Bliski Wschód, stały się inspiracją do pracy w polsko-irańskiej grupie artystów. Pierwszy etap pracy odbył się pod koniec 2016 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz w Teheranie i kontynuowany jest w tym roku w gronie artystów z Polski, Iranu oraz Irańczyków mieszkających w Warszawie. Opowieści Polaków o Iranie przeplatają się z obrazami współczesności. Stają się pretekstem do opowieści o styku dwóch kultur, o historycznej gościnności, jak również o współczesnej opresji państwa i religii.

 

 

Spektakl jest koprodukcją Strefy WolnoSłowej, Domu Spotkań z Historią i Teatru Powszechnego w Warszawie.

Spektakl wyprodukowano w ramach projektu Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych, dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

 


Spektakl realizowany przy wsparciu merytorycznym Archiwum Historii Mówionej DSH i we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.


Wymiana artystów jest współfinansowana przez Program Kreatywna Europa Unii Europejskiej.Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://freshmail.pl/