Romeo i Julia 2022
William Shakespeare
reżyseria
Alin Neguțoiu
czas trwania
60 min
scena
scena duża

GALERIA ZDJĘĆ

  • fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda
  • fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda fot. Martin Špelda

TWÓRCY

 

reżyseria – Alin Neguțoiu 

dramaturgia – Iva Klestilová, Ladislav Stýblo

scenografia – Cosmin Stancu

trening głosu – Regina Szymiková

produkcja – Eliška Zemanová

tłumaczenie – Gabriella Farr i Eliška Zemanová

menadżerka projektu Face to Faith – Martina Černá

wideo – Mara Oglakci

inspicjentka – Jolana Běhounková 

 

obsada – Tereza Dočkalová, Pavla Gajdošíková, Tomáš Dianiška, Adam Vacula

OPIS

Gościnny pokaz spektaklu z czeskiego teatru Divadlo pod Palmovkou z Pragi odbędzie się w sobotę, 4 marca o godz. 17.00 na Scenie Dużej. Pokaz odbędzie się w j. czeskim z tłumaczeniem na j. polski.

***

 

Czy możemy stać się tym, kim chcemy, wyglądać tak, jak chcemy i robić, co chcemy w świecie online? Romeo i Julia 2022 to multimedialny spektakl, który wykorzystuje nowoczesne technologie do opowieści o miłości naszych czasów.

Młoda para otrzymuje hojną szansę: musi zagrać w internetowym reality show i spróbować zdobyć wielu obserwujących. Z pozoru łatwe zadanie prowadzi jednak do obalenia wszystkiego, co do tej pory obowiązywało… Czy w internetowej rzeczywistości można naprawdę być sobą? Czy to, co robimy w dzisiejszych czasach, jest naprawdę naszym wyborem, czy jest to tylko formuła, w którą chcemy się wygodnie wpasować? Jaki jest prawdziwy obraz piekła, przez które przechodzi ludzkość, podążając za Obrazem zamiast za Bogiem?

 

***

Gościnny pokaz spektaklu w Teatrze Powszechnym jest częścią europejskiego projektu „Face to Faith”, organizowanego dzięki wsparciu z programu „Kreatywna Europa”.

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19