Powszechny online. Teatr minimum 

 

 

W czasie, kiedy z troski o zdrowie publiczne funkcjonowanie instytucji kultury zostało zawieszone, proponujemy Państwu program: „Powszechny online. Teatr minimum”. Chcemy regularnie udostępniać na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych wartościowe materiały Teatru Powszechnego w Warszawie: nagrania archiwalnych spektakli i debat, publikacje i programy w wersji PDF oraz tworzone specjalnie na tę okazje osobiste nagrania artystów.

 

Wiemy, że w pełni nie zastąpimy tym żywego teatru polegającego na spotkaniu artysty i widza „tu i teraz”, ale dziś właśnie za pomocą sieci możemy podtrzymać sieć teatralnych kontaktów – dialog z widzami. Chcemy udostępnić materiały dotychczas dostępne tylko w wersji papierowej lub wewnętrznym archiwum, które pomogą utrzymać stały dostęp do kultury oraz poszerzyć społeczny i intelektualny kontekst naszych spektakli. Mamy nadzieję, że dzięki temu po okresie wielkiej próby spotkamy się wszyscy w teatrze z jeszcze większą energią i nowymi inspiracjami.

 

 

 

 

Jako pierwszą pozycję w naszym repertuarze online zaproponowaliśmy spektakl „Minimum” w reż. Michała Salwińskiego, z Elizą Borowską i Tomaszem Chrapustą w rolach głównych. Spektakl opowiada o eksperymencie, w ramach którego twórcy poprosili ochotniczkę o zredukowanie wyposażenia jej mieszkania do minimum. Jak przetrwać w czterech ścianach, kiedy liczba najbliższych przedmiotów maleje z dnia na dzień? Premiera spektaklu odbyła się w ramach projektu „Praga. Między utopią a rozczarowaniem”. 

 

 

Dostęp do wszystkich materiałów z programu był powszechny i darmowy. Widzowie, którzy chcieli dodatkowo wesprzeć artystów i produkcję teatru w czasie, kiedy niemożliwe były pokazy spektakli w siedzibie, mogli nabyć bilety w dowolnie wybranej cenie (5, 10 lub 50 zł).

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
WSPÓŁPRACA
https://ewejsciowki.pl/
http://freshmail.pl/

PATRONI MEDIALNI
https://wyborcza.pl/0,0.html
https://www.tygodnikprzeglad.pl/