Park-Opera
20 maja, godz. 13.00

21 maja, godz. 18.00
Park Skaryszewski

start: przed Teatrem Powszechnym, następnie - przejście do Parku Skaryszewskiego

 

koncepcja, reżyseria i muzyka: Wojtek Blecharz
scenografia: Nawer

lektor: Krystyna Czubówna
kostiumy: Konrad Parol
wideo: Michał Januszaniec

 

Park-Opera chociaż nie jest wystawiana w teatrze operowym, zawiera wszystkie elementy typowe dla swojego gatunku: śpiewaczkę, chór, balet, orkiestrę, scenografię, arię, recytatyw, lornetkę do podglądania, żywe zwierzęta na scenie, a nawet koncert fortepianowy. Park-Opera skomponowana jest na brzmienie i przestrzeń części Parku Skaryszewskiego, znajdującej się w pobliżu Teatru Powszechnego.

Opera od zarania dziejów była formą eksperymentalną, łączącą w sobie rożne gatunki i dziedziny sztuki. Słowo opera w języku włoskim oznacza „pracę". Park-Opera to praca nad dźwiękiem, praca o dźwięku i poprzez dźwięk, opera o słuchaniu, wsłuchiwaniu się w środowisko, muzykę parku i miasta. Librettem opery staje się Park Skaryszewski i jego naturalne brzmienie.

Każde przedstawienie potrwa około 1,5 h. Widzowie będą mogli poruszać się po przestrzeni Park-Opery swobodnie, podążając za wskazówkami umieszczonymi na mapie, którą można będzie otrzymać w różnych punktach Parku Skaryszewskiego.

 

Podczas Park-Opery będą sprzedawane książeczki w cenie 5 złotych. Książeczki stanowią integralną część jednego z aktów opery.

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19