Ogród społecznościowy przed Teatrem Powszechnym w Warszawie

 

➤ działania w okresie: kwiecień  listopad 2020 r.

 

 

Ogród Powszechny to wspólne działania twórcze, dyskusje, wymiana myśli i inspiracji, to miejsce kiełkowania idei. Wobec narastających podziałów i granic, chcemy tworzyć wspólną przestrzeń, gdzie możliwe jest spotkanie. Przestrzeń, o którą zadbamy wspólnie, zarówno doglądając roślin, jak i pielęgnując sztukę rozmowy, rodzące się pomysły i relacje. 

 

W 2020 roku w ramach Ogrodu Powszechengo planujemy m.in. realizację instalacji performatywnej „Las”, warsztaty sensoryczno-muzyczne dla rodzin, warsztaty pisarskie, dyskusje filozoficzne, wykłady o Ludowej Historii Polski i pokazy filmów.

Chcemy, aby Ogród Powszechny był miejscem bezpiecznym dla roślin, zwierząt i ludzi, wolnym od rasizmu, ksenofobii, seksizmu, gdzie dbamy o rozmowę, która nie jest konfrontacją, ale ma szansę stać się drogą do wypracowania wspólnych rozwiązań i działań wobec dzisiejszej rzeczywistości. Nasz ogród to przestrzeń do wspólnej refleksji, wymiany zdań i spostrzeżeń na temat świata i ludzi – w dialogu z naukowcami, aktywistami i artystami. 


         


Już od prawie 5 lat lat wybrukowana przestrzeń przed teatrem zmienia się na parę miesięcy w zazielenione i pełne życia miejsce spotkań, odpoczynku oraz wspólnych aktywności. Od maja spotykamy się przy dużym, drewnianym stole, rozmawiamy o filozofii, książkach, historii, problemach społecznych i politycznych, organizujemy projekty artystyczne oraz warsztaty dla dzieci i seniorów. Udział we wszystkich ogrodowych aktywnościach jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych. Przyłączcie się!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PARTNERZY
http://freshmail.pl/

PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
https://www.tygodnikprzeglad.pl/