Teatr Powszechny otrzymał Nagrodę Złote Wachlarze!

 

Teatr Powszechny w Warszawie otrzymał Nagrodę Złote Wachlarze w kategorii „instytucja” za – jak brzmi uzasadnienie – „włączanie sztuki do dyskursu na temat migracji i włączanie migrantów w kulturę”. Organizatorem konkursu jest Krajowe Biuro Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) w Warszawie, będącej agendą ONZ i wiodącą instytucją międzyrządową działającą w dziedzinie migracji. W skład IOM wchodzą 173 państwa członkowskie, w tym Polska. 

 

 

Celem konkursu jest wyróżnienie Osoby oraz Instytucji, które w szczególny sposób przyczyniają się do stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje, budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania migracjami lub wspierania integracji migrantów w Polsce.

 

Gratulujemy innym nagrodzonym w tym roku Złotymi Wachlarzami: Izabeli Czerniejewskiej (specjalistce ds. edukacji uczniów z doświadczeniem migracyjnym, koordynatorce projektów w Migrant Info Point w Poznaniu, członkini zespołu ds. polityki równości i różnorodności w Poznaniu), a także Leyli Elsanovej (edukatorce i mentorce kulturowej związanej z Fundacją Ocalenie i Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie), która wystąpiła w spektaklu „Uchodźczynie” w reż. Katarzyny Szyngiery, prezentowanym w czerwcu na scenie Teatru Powszechnego.

 

 

Więcej informacji o Konkursie i laureatach: www.złotewachlarze.pl.

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PARTNERZY
http://freshmail.pl/

PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
https://www.tygodnikprzeglad.pl/