Spektakle Teatru Powszechnego w Internecie, na kanale VOD.powszechny.com

 

 

 

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza widzów na platformę VOD (video on demand – „wideo na życzenie”), aktywną pod adresem: www.vod.powszechny.com. Nowe narzędzie jest przeznaczone do transmisji online spektakli granych na żywo w siedzibie teatru; jest także głównym miejscem udostępniania nagrań spektakli i innych form twórczości teatralno-filmowej.

 

Od dłuższego czasu pracujemy nad łączeniem tradycyjnego teatru i nowych technologii. Staramy się wypełniać misję docierania do jak najszerszej grupy odbiorców, nie tylko w Warszawie. Teatr VOD daje unikatową możliwość uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu. Wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu, by łatwo i szybko korzystać z udostępnianych treści. Poszczególne transmisje i spektakle repertuarowe będą biletowane (automatyczny zakup biletów online), a pozostałe treści będą dostępne bez opłaty.

 

Premierowym wydarzeniem na kanale VOD Teatru była transmisja na żywo spektaklu „Mein Kampf” w reżyserii Jakuba Skrzywanka – 24 października 2020 r. Nagranie streamingu „Mein Kampf” wyemitujemy ponownie już 19 listopada (czwartek) o godz. 18.00 (dostępne do godz. 23.30).

 

Kolejne spektakle na VOD to m.in.: „Martwa natura” w reż. Agnieszki Jakimiak (trzy pokazy 27, 28 i 29 listopada, za każdym razem o godz. 19.00 i dostępne do 23.30) oraz „Ronja, córka zbójnika” w reż. Anny Ilczuk (29 listopada o godz. 11.00, dostępny do 13.00). Z kolei w poniedziałek, 30 listopada o godz. 17.00, zapraszamy na warsztaty online dla widzów spektaklu „Martwa natura”

 

 

 

 

Spektakle dostępne są dla wszystkich, którzy w systemie VOD zakupili online bilety z kodem. Liczba biletów jest ograniczona. Więcej informacji o kolejnych transmisjach i spektaklach dostępnych online można znaleźć na stronie www.vod.powszechny.com.

 

Wychodzimy z założenia, że teatr publiczny w obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz polityczno-społecznej za wszelką cenę nie powinien zaprzestać działalności
– chodzi o utrzymanie bezcennych wartości każdego teatru, czyli unikatowego zespołu ludzi tworzących sztukę oraz wspólnoty widzów. Dlatego obok tradycyjnej działalności teatralnej chcielibyśmy rozwijać nowe formy działania online. Mamy nadzieję, że po półrocznym okresie strat z powodu odwołanych spektakli i wyjazdów oraz zawieszenia działalności w siedzibie, kanał VOD pozwoli lepiej utrzymać repertuarowy rytm pracy oraz stały kontakt z naszymi widzami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PARTNERZY
http://freshmail.pl/

PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
https://www.tygodnikprzeglad.pl/