Spacery przyrodnicze w parku Skaryszewskim

 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowych spacerach przyrodniczych w parku Skaryszewskim, w niedzielę, 8 października 2023 roku!

Na spacer o godz. 12.00 zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, zaś na spacer o godz. 14.00 osoby dorosłe. Szczegóły poniżej. 

 

 

fot_6508.jpg (full)

 fot. Marianna Kulesza 

 

  • Spacer przyrodniczy dla rodzin z dziećmi

Niezwykły spacer w świecie parkowej natury. Będziemy szukać mieszkańców, ich śladów oraz tropów w parku Skaryszewskim, a także znaków zbliżającej się zimy. Dowiemy się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, co się dzieje w świecie przyrody jesienią, oraz jak miasto wpływa na te zwierzęce zachowania. Sprawdzimy, czy na pewno trzeba jechać na drugi koniec świata, aby poznać fascynujące zwierzęta! Będziemy obserwować ptaki, których różnorodność w parku Skaryszewskim jest rekordowa. Poznamy kilka gatunków drzew – rodzime i obce oraz nauczymy się je rozpoznawać. Dowiemy się, jak wygląda dzikie życie w miejskim świecie oraz jak my, ludzie, jesteśmy z nim połączeni.

 

➤➤➤  termin: 8 października, niedziela, start godz. 12.00, koniec ok. 13.30 – spacer dla rodzin z dziećmi

➤➤➤  gdzie: start przed wejściem głównym do Teatru Powszechnego w Warszawie, następnie przejście do parku Skaryszewskiego

➤➤➤  prowadzenie: dr Zuzanna Jagiełło

➤➤➤  koszt: 5 zł od osoby, bilety tutaj
➤➤➤  informacje szczegółowe: n.grzedzinska@powszechny.com, 510 131 807

 

Uwagi: prosimy o zabranie wygodnych butów oraz ubrań/parasoli na wypadek deszczu.

 

 

fot_6461_2.jpg

 fot. Marianna Kulesza 

 

  • Spacer przyrodniczy dla dorosłych

Podczas spaceru w otoczeniu urokliwego parku Skaryszewskiego otworzymy drzwi do fascynującego świata zwierząt. Odkryjemy ich zachowania, które pełne są niezwykłych historii adaptacji do różnorodnych warunków życia, w tym do życia w mieście. Poznamy również sposoby komunikacji wśród ssaków i ptaków. Dowiemy się, w jaki sposób ludzkość czerpie natchnienie z przyrody, inspirując się nią w dziedzinach nauki, technologii i psychologii, a także w codziennym życiu. To nie tylko spacer, to prawdziwa podróż w świat fascynującej przyrody i naszych wspólnych więzi.

 

➤➤➤  termin: 8 października, niedziela, start godz. 14.00, koniec ok. 15.30 – spacer dla dorosłych

➤➤➤  gdzie: start przed wejściem głównym do Teatru Powszechnego w Warszawie, następnie przejście do parku Skaryszewskiego

➤➤➤  prowadzenie: dr Zuzanna Jagiełło

➤➤➤  koszt: 5 zł od osoby, bilety tutaj
➤➤➤  informacje szczegółowe: n.grzedzinska@powszechny.com, 510 131 807

 

Uwagi: prosimy o zabranie wygodnych butów oraz ubrań/parasoli na wypadek deszczu. 

 

 

abr20230624_fwpn_0203.jpg (full)

 fot. Adam Burakowski

 

 

dr Zuzanna Jagiełło – naukowczyni Uniwersytetu Warszawskiego. Bada znaczenie Antropocenu oraz skutki urbanizacji, ocieplenia klimatu oraz zanieczyszczenia środowiska plastikiem dla ptaków. Szczególnie skupia się na użyciu plastiku oraz innych śmieci w budowie gniazd i ich wpływu na pisklęta. Od niedawna dołączyła do zespołu Laboratorium Ewolucji i Ekologii w Mieście badającego wpływ urbanizacji na sikory – bogatki i modraszki. Od lat związana z edukacją przyrodniczą, początkowo w warmińskiej Fundacji Albatros, a następnie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

 

 

 

Wydarzenia organizowane dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach projektu „Ogród Powszechny”.

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19