Scena plenerowa Teatru Powszechnego w Warszawie

 

Zgodnie z ostatnimi zarządzeniami epidemicznymi, teatry i inne instytucje kultury od 15 maja 2021 r. mogą prowadzić swoją działalność „na świeżym powietrzu” przy ograniczeniu liczebności widowni o połowę. Teatr Powszechny w Warszawie chce wykorzystać tę okazję do długo wyczekiwanego spotkania z widzami na żywo, dlatego na placu parkingowym przed wejściem głównym otwarta została specjalna scena plenerowa. Bilety na wydarzenia dostępne będą na miejscu, a także online na stronie internetowej www.powszechny.com.

 

 

Kalendarz wydarzeń Sceny w Ogrodzie Powszechnym:     

 


   sobota, 15 maja, godz. 20.00
otwarcie sceny plenerowej, pokaz „Filmów z epoki smogu” w reż. Michała Zadary
 
➤   niedziela, 16 maja, godz. 20.00
pokaz „Filmów z epoki smogu” w reż. Michała Zadary

 

➤   czwartek, 20 maja, godz. 19.00
„W poszukiwaniu metody” – spotkanie autorskie z dr. Wiktorem Logą-Skarczewskim i dr. hab. Danielem Przastkiem o książce „Metoda Lee Strasberga.
Podręcznik ćwiczeń aktorskich” Loli Cohen, fragmenty książki przeczytają aktorzy Teatru Powszechnego: Karolina Adamczyk i Julian Świeżewski, prowadzenie: dr Paweł Sztarbowski

 

➤   środa, 26 maja, godz. 19.30
spektakl „Sprawiedliwość” w reż. Michała Zadary (wersja plenerowa)

 

 

 

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są tutaj.

 

 

Repertuar Sceny w Ogrodzie Powszechnym otworzyły dwa pokazy „Filmów z epoki smogu” w reżyserii Michała Zadary (15 i 16 maja o godz. 20.00). Zestaw 7 etiud filmowych z udziałem aktorów Teatru Powszechnego (Arkadiusza Brykalskiego, Wiktora Logi-Skarczewskiego, Kariny Seweryn i Barbary Wysockiej) oraz aktorów gościnnych (m.in. Danuty Stenki, Andrzeja Seweryna i Jerzego Treli) miał swoją premierę pół roku przed pandemią, w lipcu 2019 roku. Po premierowych pokazach na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi, „Filmy” wyruszyły w festiwalową podróż i zostały docenione przez międzynarodową widownię – twórcy otrzymali m.in. zespołową nagrodę w kategorii „best performances” na Festiwalu WILDSound. Nadszedł czas na ponowne spotkania z polską widownią w wiosenno-letnich warunkach.

 

Kolejną propozycją będzie spotkanie z aktorem Teatru Powszechnego, Wiktorem Logą-Skarczewskim oraz dr. hab. Danielem Przastkiem – tłumaczami książki „Metoda Lee Strasberga. Podręcznik ćwiczeń aktorskich” Loli Cohen, wydanej przed Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. Rozmowa, którą poprowadzi dr Paweł Sztarbowski, będzie połączona z czytaniem fragmentów książki w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego.

 

Z kolei w środę, 26 maja zaprosimy widzów na pokaz plenerowej wersji spektaklu „Sprawiedliwość” w reż. Michała Zadary. Na początek czerwca Wydawnictwo Żywosłowie przygotowuje premierę książki „Sprawiedliwość 1968-2018”, która będzie syntetycznym zbiorem informacji o całym projekcie teatralno-prawniczym koordynowanym przez Teatr Powszechny i Michała Zadarę – w publikacji oprócz scenariusza, znajdą się także materiały prawnicze, historyczne oraz wypowiedzi ekspertów. Zarówno sama książka, jak i aktualny kontekst społeczno-polityczny nadają dodatkowych znaczeń spektaklowi, który miał swoją premierę

w 50. rocznicę Marca ’68.

 

Filmy z epoki smogu, fot. Krzysztof Bieliński
Sprawiedliwość, fot. Krzysztof Bieliński
 Sprawiedliwość, fot. Krzysztof Bieliński
Wiktor Loga-Skarczewski, Metoda Lee Strasberga. Podręcznik ćwiczeń aktorskich
Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19