Międzynarodowa konferencja „What do we believe in?”

 

Konferencja pod tytułem: „What do we believe in?” odbyła się we wtorek, 2 marca 2021 roku, w godzinach 9.30 – 16.30 i była prowadzona w języku angielskim.

Z powodu epidemii odbyła się w formule online na platformie Zoom.

 

Podczas konferencji zastanawialiśmy się, w jaki sposób myślą o wierze wspólnoty zgromadzone wokół teatrów i instytucji kulturalnych z różnych części Europy oraz Izraela. Dyskutowaliśmy i stawialiśmy pytania aktywnie angażujące publiczność, dzieliliśmy się przemyśleniami i próbowaliśmy tworzyć scenariusze na przyszłość.

 

 

 

 

PROGRAM KONFERENCJI (2 marca 2021, godz. 9.30 – 16.30)


9.30 – 12.30
Komunikaty od wspólnoty – świadectwa i refleksje osób z różnych środowisk na temat wiary i wierzeń. Rzut oka na Europę (i nie tylko). Pokaz wideo, omówienie.

 

12.30 – 14.00
Przerwa obiadowa

 

14.00 – 16.30
Działania interaktywne i dyskusje w podgrupach.

 

 


Prelegenci: Paweł Sztarbowski (Teatr Powszechny w Warszawie), Roy Chen (Teatr Gesher w Tel Awiwie), Felix Dornseifer i André Erlen (Sommerblut Kulturfestival e.V. w Niemczech), Stefano Tè i Caterina Gambetta (Teatro dei Venti w Modenie), Michal Lang (Divadlo pod Palmovkou w Pradze), Bozhena Pelenska (Jam Factory Art Center we Lwowie), Elisa Itkonen i Johanna Tuukkanen (Festiwal Sztuki Współczesnej ANTI w Kuopio), Renzo Francabandera (dziennikarz, krytyk i kurator wydarzeń kulturalno-artystycznych).

 

 


PROJEKT FACE TO FAITH

 

Międzynarodowy projekt performatywny Face to Faith poświęcony jest znaczeniu wiary dla naszych społeczeństw. Siedem instytucji kulturalnych (Festiwal Sztuki Współczesnej ANTI w Finlandii, Divadlo pod Palmovkou w Czechach, Teatr Gesher w Izraelu, Centrum Sztuki Jam Factory w Ukrainie, Sommerblut Kulturfestival e.V. w Niemczech, Teatro dei Venti we Włoszech oraz Teatr Powszechny w Warszawie) za pomocą projektów teatralnych i konferencji stawia pytania o tożsamościowe i polityczne tło wiary oraz jej potencjał integrowania i dzielenia społeczności. Artyści, eksperci i przedstawiciele lokalnych wspólnot zaproszeni są do tworzenia nowych perspektyw, opowiadania nieznanych historii i ujawniania nierozwiązanych konfliktów. Więcej informacji na stronie internetowej: https://face-to-faith.eu/

 

 

 

Projekt współfinansowany jest przez program „Kreatywna Europa” Unii Europejskiej.

 

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PARTNERZY
http://freshmail.pl/

PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
https://www.tygodnikprzeglad.pl/