„Lawrence z Arabii“ – Dzień Teatru Publicznego

 

Dzień Teatru Publicznego obchodzimy już po raz piąty. Idea została zainicjowana w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia (za symboliczny poczatek teatru publicznego uznawana jest premiera spektaklu „Natręci” Józefa Bielawskiego w 1765 r. w Teatrze Narodowym w Warszawie). Świętowaniu, jak w poprzednich edycjach, towarzyszy akcja „Bilet do teatru za grosze”. W tym roku w programie bierze udział ok. 100 teatrów z 40 polskich miast. Sprzedaż biletów prowadzona jest tylko w kasach teatrów i rozpoczyna się 18 maja, ale spektakle „za grosze” pokazywane są przez cały tydzień – do 24 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypomina symboliczna cena biletu. Tegoroczne 350 groszy odwołuje się do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Warto przypomnieć, że każda złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości 3,68 zł.

Więcej informacji o projekcie „Bilet do teatru za 350 groszy”: www.dzienteatrupublicznego.pl.


W ramach tegorocznej akcji, 18 maja zagramy w Teatrze Powszechnym spektakl „Lawrence z Arabii” w reż. Weroniki Szczawińskiej. Sprzedaż biletów w specjalnej cenie 350 groszy rozpocznie się 18 maja o godz. 12.00. Więcej informacji o spektaklu znajdą Państwo na stronie: www.powszechny.com/lawrencezarabii.

 


  

 

 

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zasady sprzedaży biletów za 350 groszy (3,50 zł):

 

•  bilety w cenie 350 groszy (3,50 zł) można kupować wyłącznie w kasie biletowej Teatru Powszechnego w godzinach jej pracy (12.00 19.30). Sprzedaż rozpocznie się 18 maja


•  na przedstawienie objęte tegoroczną akcją „Bilet do teatru za 350 groszy” nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz nie jest prowadzona przedsprzedaż


•  jedna osoba jest uprawniona do zakupu w kasie maksymalnie dwóch biletów na przedstawienie


•  bilety na przedstawienie nie są sprzedawane on-line

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19