LAS – instalacja sensoryczno-dźwiękowa dla dzieci

 

Lubimy spacery po lesie, zapach liści, ziemi i powietrza. Rozbrzmiewającą tysiącem dźwięków ciszę lasu, spokój, błogość, przynoszący odprężenie głęboki oddech wśród drzew oraz nieustanny ruch – drzew, gałęzi, ptaków, zwierząt. W „LESIE” spróbujemy przywołać wszystkie te inspiracje przez kształty, formy, faktury i dźwięki, tak aby stworzyć schronienie od pędu i hałasu miasta, miejsce odpoczynku i beztroskiej, ale mądrej zabawy.

 

W świat lasu wprowadzi nas historia pewnego drzewa, które zanim prawdziwym drzewem się stało, jako małe nasionko zamieszkało w ciepłej, miękkiej, pachnącej i wilgotnej ziemi. Otwarta struktura spektaklu pozwoli dzieciom na płynne przejście z pozycji widza do roli aktywnego uczestnika, który wszystkimi zmysłami poznaje bogactwo „LASU”.

 

 

➤➤➤ miejsce: pokazy odbywają się w sali warsztatowej Stół Powszechny (Teatr Powszechny w Warszawie, wejście główne).

 

➤➤➤ terminy: 2, 3 i 4 października, każdego dnia dwukrotnie:  w sobotę i w niedzielę o 10.30 (pokaz dla dzieci od 6 mż. do 2,5 lat) i 12.30 (pokaz dla dzieci od 2,5 do 6 lat), w poniedziałek zapraszamy o godz. 10.00 i 12.00 (oba pokazy są dla dzieci w wieku od 6 mż do 3 lat).

 

➤➤➤ czas trwania: czas spektaklu: 20-30 min w zależności od grupy wiekowej; zabawa: 30 min; czas całego wydarzenia: około 60 min.

 

➤➤➤ bilety: 15 zł (zarówno dla opiekunów, jak i dla dzieci), dostępne w kasie Teatru Powszechnego lub online tutaj. 

 

 

las_1   las_2 (full)   las_3 (full)

 

„LAS” to przestrzeń do dotykania, eksperymentowania, pociągania, przekładnia, wyciągania, grania, turlania i przeciskania. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata przez najmłodszych, do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami oraz dzieci z innymi dziećmi.

To przestrzeń do obserwacji i działania.

 

W weekend starszym dzieciom (od 2,5 do 6 lat, pokazy o 12:30) proponujemy bajkę dźwiękową pt. „Opowieść o drzewie”, w której muzyka muzyka tworzy nastrój i tło dla słów. Twórcy przywołują dźwięki lasu zachęcając widzów do wspólnego działania - wydawania dźwięków lub wykonywania prostych ruchów.

 

Ze względu na specyfikę „LASU”, wszyscy widzowie będą proszeni o zdjęcie obuwia przed wejściem w przestrzeń instalacji. Obowiązuje również noszenie maseczek zasłaniających usta i nos oraz dezynfekcja rąk. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat lat wraz z rodzicami.

 

 

Twórczynie i twórcy

koncepcja i animacja: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska

scenografia, projekt i wykonanie: Ewa Woźniak, Barbara Wojtkowiak

muzyka: Ray Dickaty

występują: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska, Michał Marecki

współpraca: Inga Tolsdorf, Ida Bączek, Vera Arslaner, Ada Tymińska

grafika: Karolina Kotowska

fotografie: Pat Mic

 

 

 

 

   strefa_wolonoslowa___logo_mono_2.jpg (mini)                  syrenka1_1.png (mini)


Instalacja jest realizowana w ramach projektu „Dramaturgie społeczne”, organizowanego przez Teatr Powszechny w Warszawie i Fundację Strefa WolnoSłowa, dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19