„Imagine” – nowy spektakl Krystiana Lupy

 

23 kwietnia 2022 odbyła się prapremiera „Imagine" – najnowszy spektakl Krystiana Lupy został zaprezentowany w Łodzi, w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Warszawska premiera miała miejsca 7 maja 2022. „Imagine" jest koprodukcją Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie oraz Teatru Powszechnego w Łodzi.

 

 

 

fot_2524.jpg (full)  fot_2524.jpg (full)

fot. Natalia Kabanow

 

 

 

„Imagine” to artystyczna podróż do świata kontrkultury, czasów tożsamościowej i kulturowej rewolucji przełomu lat 60. i 70 XX wieku. Krystian Lupa pyta o miejsce utopii w świecie, w którym duchowość została skomercjalizowana lub upolityczniona, a wartości humanistyczne, prawa człowieka, równość i wolność jednostki uległy dewaluacji. Reżyser wraca do zjawiska psychologiczno-duchowego New Age oraz tropów z „Imagine” Johna Lennona, który jako „nowy Chrystus” epoki hipisowskiej zaproponował wyobrażenie sobie świata bez wojen, państw i granic, bez nienawiści i własności, ale i bez religii. Czy te wizje brzmią dziś tylko naiwnie? Czy wiara w nieskończoną ewolucję człowieczeństwa i metafizykę to mrzonka, czy jednak odwieczna potrzeba ludzkości? Dlaczego w latach 70-tych pacyfistyczna idea tak szybko poniosła porażkę? Czy w czasie kryzysu zwiększa się szansa na przemianę duchową?

 

Więcej informacji: tutaj.

 

 

 

fot_2678.jpg  fot_2479.jpg (full)

imagine_fot_nk__4_.jpg (mini)  imagine_fot_nk__181_.jpg

fot. Natalia Kabanow

 

 

Spektakl realizowany w ramach międzynarodowego projektu „Prospero. Extended Theatre”, dzięki wsparciu programu „Kreatywna Europa” Unii Europejskiej. Prospero to wspólne przedsięwzięcie telewizji Arte oraz 9 europejskich teatrów.


 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19