Rekrutacja do modułu „dramaturgia” Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych w Uniwersytecie SWPS

 

O scenicznych realizacjach, dramaturgii instytucji, narracjach kontrfaktualnych, technikach teatralnej wyobraźni w kontekście pracy dramaturga, o tym, że pisanie trzeba wydobyć z siebie, tak jak głos, w jakiej mierze kultura/teatr daje nam wgląd w ukryte stany społeczeństwa, o sposobach pracy z tekstem i o tym, jak tworzyć tekst dla teatru – opowiadać będą: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Paweł Sztarbowski, Piotr Gruszczyński, Marek Beylin, Krystyna Duniec, Marcin Cecko, Katarzyna Kalwat i Jolanta Janiczak.

 

 

Terminy zjazdów (2020 r.):

14 – 15 marca

4 – 5 kwietnia

18 – 19 kwietnia

9 – 10 maja

 

Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych Uniwersytetu SWPS łączy nowoczesne myślenie o kulturze i świecie społecznym, teorię z praktyką teatralną.

Autorką i kierowniczką Laboratorium jest prof. Krystyna Duniec.

 

 

 

 

Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych to pierwszy w Polsce rozbudowany program zajęć umożliwiający zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających zrozumieć idee artystyczne i zasady działania współczesnego teatru artystycznego i zarządzania współczesną kulturą. Grono ekspertów – praktyków w swoich dziedzinach oraz wybitnych osobowości twórczych gwarantuje dostęp do nowocześnie usystematyzowanej oraz ustrukturyzowanej wiedzy.

 

Więcej informacji: www.swps.pl/laboratorium-nowych-praktyk-teatralnych

 

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PARTNERZY
http://freshmail.pl/

PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
https://www.tygodnikprzeglad.pl/