PIOTR STRAMOWSKI

W 2012 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jego pierwszym osiągnięciem był udział w spektaklu dyplomowym Babel 2 w reż. Mai Kleczewskiej, któremu przyznano nagrodę dla najlepszego zespołu aktorskiego na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Przez następne lata związany był między innymi z Teatrem Na Woli, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem IMKA, Teatrem Polonia, Teatrem Powszechnym w Warszawie i Teatrem Żydowskim. Będąc etatowym aktorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy, zagrał w ośmiu spektaklach w reżyserii Pawła Łysaka, Grażyny Kani, Mai Kleczewskiej, Eweliny Marciniak, Wojciecha Farugi i Marcina Libera. 

 

Spektakl Podróż zimowa w reż. Mai Kleczewskiej, w który zagrał, otrzymał nagrodę publiczności na XIX Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi oraz Grand Prix na 12. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.

 

Na dużym ekranie zadebiutował w 2015 roku w wyreżyserowanym przez Konrada Aksionowicza dramacie W spirali. W kolejnych latach zagrał w wielu produkcjach filmowych i serialowych. Największą popularność przyniosła mu rola komisarza Majamiego w filmie Patryka Vegi Pitbull. Nowe porządki.

PIOTR STRAMOWSKI
ROLE W SPEKTAKLACH BIEŻĄCEGO REPERTUARU
Twarzą w twarz
ROLA Tomasz
Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19