DAGMARA MROWIEC-MATUSZAK

Urodziła się w Bielsku-Białej. Jest aktorką filmową i teatralną. Posiada dyplom PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie: AST Kraków).

Pracuje w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W Teatrze Polskim we Wrocławiu grała między innymi w spektaklach: Cząstki elementarne Michela Houellebecqa (w reżyserii Wiktora Rubina), Samsara Disco (w reżyserii Agnieszki Olsten), Poczekalnia.0 (tekst i reżyseria: Krystian Lupa), Dziady (w reżyserii Michała Zadary) i Sen nocy letniej Williama Szekspira (w reżyserii Moniki Pięcikiewicz). W Teatrze Polskim w Bydgoszczy grała w takich spektaklach, jak: Tramwaj zwany pożądaniem TenesseeWilliamsa (reżyseria: Wiktor Rubin), Płatonow Czechowa (reżyseria: Adam Orzechowski), Balladyna. Wojna wewnętrzna (reżyseria: Justyna Łagowska), Kopciuszek (reżyseria: Łukasz Gajdzis) i Sprawa. Dzieje się dziś (reżyseria: Martyna Majewska). W 2005 roku zdobyła wyróżnienie dla najlepszej młodej aktorki na Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie.


Grała również w filmie: Królewicz Olch w reżyserii Jakuba Czekaja, czy w filmie Amok Kasi Adamik. W 2017 roku założyła kolektyw GRUPA TARTAK, w którym reżyseruje i uczestniczy w czytaniach performatywnych, m.in.: Tinder Bal i Kryminalne Zagadki Łódź Town. W 2020 współtworzyła, jako pierwsza polska aktorka, międzynarodowy zespół aktorski w spektaklu My, Europa, Uczta Narodów, który miał swoją premierę na 73. Festiwalu Teatralnym w Awinionie i którego trasa po Francji i Europie wciąż jest kontynuowana.

 

DAGMARA MROWIEC-MATUSZAKfot. Marek Hanyżewski
ROLE W SPEKTAKLACH BIEŻĄCEGO REPERTUARU
Twarzą w twarz
ROLA Agnes/Maria
Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19