ARTEM MANUILOV

Aktor teatralny i filmowy. W 2009 r ukończył studia aktorskie we Lwowskim Narodowym Uniwersytecie im. I. Franki. Kierownikiem kursu był założyciel i reżyser Lwowskiego Akademickiego Teatru im. Łesia Kurbasa – Wolodymyr Kuchynskiy. Już od pierwszego roku studiów został częścią zespołu tego Teatru. W latach 2010-2015 był członkiem zespołu Teatru Gardzienice. Od 2015 mieszka w dwóch krajach i uprawia zawód aktorski w Polsce i Ukrainie.


Od 2018 roku współpracuje z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Zagrał w spektaklu Jak ocalić świat na małej scenie? w reż. Pawła Łysaka. Za rolę w tym spektaklu dostał nagrodę im. Kazimierza Krzanowskiego za indywidualność artystyczną podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019.


Były stypendysta programu Gaude Polonia oraz Stypendium im. L. Kirklanda. Występuje także w filmach i serialach, polskich i światowych produkcji, takich jak Canal+ oraz Netflix. Zagrał m.in. w serialach: Nielegalni (reż. Leszek Dawid oraz Jan P. Matuszyński), Zasada przyjemności (reż. Dariusz Jabłoński), Druga szansa (reż. Michał Gazda), Warszawianka (reż. Jacek Borcuch) oraz Dziewczyna i kosmonauta (reż. Bartek Prokopowicz). A także w filmach takich jak: 60 kilo niczego (reż. Piotr Domalewski), Okno z widokiem na ścianę (reż. Kobas Laksa), My name is Sara (reż. Steven Oritt), Eter (reż. Krzysztof Zanussi), a także Niebezpieczni dżentelmeni (reż. Maciej Kawalski), którego premiera jest zaplanowana na drugą połowę 2022 roku. W czerwcu 2022 r. dołączył do zespołu aktorskiego Teatru Powszechnego.

 

ARTEM MANUILOV
ROLE W SPEKTAKLACH BIEŻĄCEGO REPERTUARU
Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19