Warsztaty dla nauczycieli „Edukacja klimatyczna w szkole”

 

 

Zaprosiliśmy nauczycieli szkół średnich do wzięcia udziału w warsztatach edukacji klimatycznej współorganizowanych z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu „1Planet4All – Razem dla klimatu!”. Ekspertka zaprezentowała różne sposoby na aktywne działanie w szkole z młodzieżą wokół tematyki edukacji o klimacie.

 

 

kiedy: 13 października, środa, godz. 17.45-19.15

gdzie: Teatr Powszechny im. Z. Hübnera, trzecia scena (dawny DAS)

dla kogo: nauczyciele szkół średnich, osoby pracujące lub związane z oświatą szkół średnich

 

Udział bezpłatny, obowiązywały zapisy: n.grzedzinska@powszechny.com, tel.: 510 131 807

 

 

    fot_7231.jpg (full)    fot_7091.jpg    fot_7242.jpg

 

 

Warsztaty miały na celu przybliżyć nauczycielom i nauczycielkom zagadnienia związane z edukacją klimatyczną. Uczestnicy i uczestniczki poznali możliwości działania w szkole jako nauczyciele, bibliotekarze, wychowawcy i zapoznali się z kompetencjami, jakie edukacja klimatyczna kształci w młodzieży. Poznali przykłady dobrych praktyk i otrzymali informacje o tym, gdzie znaleźć rzetelną wiedzę o zmianie klimatu. Uczestnicy otrzymali również scenariusz lekcji do zastosowania na godzinie wychowawczej oraz wybrane publikacje stworzone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Prowadząca: Marta Kałużyńska – z wykształcenia ochroniarka środowiska, od lat związana z warszawskim sektorem pozarządowym, pracowała przy projektach z zakresu edukacji ekologicznej i globalnej oraz współpracy rozwojowej; w CEO wzmacnia nauczycieli i nauczycielki w uczeniu o współczesnym świecie oraz funkcjonujących w nim i dotykających każdego z nas współzależnościach i wyzwaniach globalnych; ostatnio zaangażowana w projekt edukacji klimatycznej, który wspiera tworzenie świadomych klimatycznie społeczności. Autorka materiałów i narzędzi edukacyjnych, aktywna trenerka.  

 

 

 

 

Warsztaty przygotowane w ramach Festiwalu Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe realizowanego dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

   

 

miasto_szczesliwe_logo.jpg (mini)      

    syrenka1_1_3.png (mini) logo.png (mini)
 
 
 
 
 
 
Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19