Targi klimatyczne

 

 

4 lipca 2021, w godzinach 12.00 – 18.00

 

Jakie ruchy klimatyczne i ekologiczne działają w Warszawie? Czym się zajmują? Jakie inicjatywy będą odbywały się w lecie? 4 lipca przed Teatrem Powszechnym w Warszawie odbyły się targi klimatyczne, w czasie których można było poznać osoby zajmujące się działalnością na rzecz klimatu i ekologii, dowiedzieć się więcej o ruchach aktywistycznych, wziąć udział w warsztatach, debatach, wspólnym sadzeniu roślin oraz spacerach edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Były też książki i dobra kawa.

 

 

PLAN TARGÓW:


12.00 – rozpoczęcie targów

12.00 – Mikrokosmos – spacer przyrodniczy  dla rodzin z dziećmi

13:00 – „Nie nasza wina, nie nasz problem. Katastrofa klimatyczna w oczach Polek i Polaków” – prezentacja wyników badań (Zofia Bieńkowska i Piotr Drygas)

14.00 – Jak wrócić do rozmowy o klimacie? – debata ruchów klimatycznych

14.00 – Mikrokosmos – spacer przyrodniczy dla młodzieży i dorosłych

15.30 – Miejskie ogrodnictwo – warsztat ogrodniczy Marii Dąbrowskiej (Fundacja ZMIANA).

 

 

WYDARZENIA PRZEZ CAŁY DZIEŃ:

 

 Zielony weteran – wyprzedaż kwiatów prowadzana przez pracownię Florabo

 Teraz solidarność i troska – wymiana książek prowadzona przez Fundację ZMIANA

 stoiska aktywistyczne organizacji ekologicznych takich jak m.in.: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Obóz dla Klimatu, Inicjatywa Dzikie Karpaty, Extinction Rebellion Warszawa, kolektyw Wilczyce, Greenpeace Polska

 zbiórka odzieży i środków czystości dla kolektywu Food Not Bombs Warszawa.

 

 

 

Targi Klimatyczne realizowane są w ramach czwartej edycji Powszechnych Spotkań Klimatycznych – cyklu spotkań tworzonych w Teatrze Powszechnym przez aktywistów klimatycznych. Ideą spotkań jest łączenie perspektywy naukowej, aktywistycznej i społecznej; ukazanie jak zmiany klimatu łączą się z ideologią, systemem kapitalistycznym, technologią i życiem społecznym.

 

 

Projekt przygotowany w ramach Festiwalu Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe, dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy.

miasto_szczesliwe_logo.jpg (mini)  syrenka1_1_3.png (mini)

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19