S.Z.A.F.A. The Fashion Experience

 

 

➤ kiedy: 9 grudnia 2022 o godz. 18.00, 10 i 11 grudnia 2022 o godz. 19.00.

➤ gdzie: sala InSzPer w Teatrze Powszechnym w Warszawie (po prawej od wejścia głównego)

➤ wstęp: 30 zł, rezerwacje mailowe: inszper@gmail.com

 

 

 Zapowiedź autora:

„S.Z.A.F.A. The Fashion Experience”  opowiada o mojej relacji z „wyjściem z szafy”. Coming outów w życiu osoby niecis, niehetero jest wiele, ale gdzieś to się musi zacząć – pierwsze uchylenie drzwi szafy zaczyna nowe życie.

 

To, co jest dla mnie ważne, to właśnie ten moment. Moment lekkości i wolności, gdy zaczyna się mówić światu, a przede wszystkim sobie, kim tak naprawdę się jest. Nie trzeba się ukrywać. Kolekcja ma być eksplozją: kolorów, ironii, wolności i zabawy chwilą. Wsparcie innych i własna pewność siebie pozwala mówić też z dystansem o różnych stereotypach dotyczących osób niehetero i bawić się z nimi. Każda z sylwetek, jak i każdy z materiałów w nich użytych, ma swoją historię. Zmiana estetyki wspomaga też zmianę życia. Czasem trudno sobie wyobrazić, że nowego siebie można oprzeć na „starych materiałach”. Dlatego korzystam w 90% z materiałów z drugiej ręki oraz z recyklingu. Część z nich to fragmenty starego wystroju wnętrz po dziadkach rozmaitych osób, czy sylwetki, które przygotowuję z autentycznych mundurów wojskowych.

 

 

 

Mikołaj Dziedzic – projektant, grafik, aktor, performer, makijażysta, tiktoker, choreograf, designer, hostessa, kuzyn, brat, syn, wnuk… 18-letni designer wannabe, każdego dnia ciężko pracujący na swoją złą reputacje w social mediach. Poza prowadzeniem marki o dumnej nazwie „House of Slay”, Mikołajowi zdarza się działać w teatrach, czy na planach filmowych.

 

Urodzony 18 lutego 2004 roku w małym wielkopolskim mieście Kępno, gdzie spełniał swój obowiązek edukacyjny aż do ukończenia szkoły podstawowej. Następnie wyjechał do Wrocławia mieszkać w internacie i uczęszczać do Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego. Kolejne trzy lata przyniosły wiedzę o tym, że tradycyjny system edukacji nie jest dla niego. Zrezygnował z nauki w liceum plastycznym na rzecz nauczania domowego, wynajął mieszkanie, a cały zaoszczędzony czas włożył w realizowanie projektów modowo-teatralno-kostiumowych. Zaczynał w wieku 17 lat w pracowni Wrocławskiego Teatru Lalek jako asystent.

 

Współpracował jako asystent Michała Dobruckiego przy spektaklu „Srebrny Glob” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Stworzył kostiumy do spektaklu „(BEZ)RUCH'” grupy teatralnej „Robimy” działającej przy Wrocławskim Teatrze Lalek. Był scenografem, choreografem, makijażystą oraz osobą asystującą podczas wydarzenia D. Ciemięgi i T. Armady „NAJTAŃSZY UPCYCLING W EUROPIE!!”. Był kostiumografem dla tanich produkcji wrocławskich prywatnych szkół filmowych (m.in. klip Uli Tomczak „fame'”). Stworzył i rozwija swoją markę modową „House of Slay”.

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19