Spotkanie społeczności StoryCode #19


➤ kiedy: 14 marca 2019 r., 18.00 – 22:00
➤ gdzie: Teatr Powszechny w Warszawie, Scena Dream Adoption Society
➤ goście: twórcy kolektywu Dream Adoption Society oraz Michał Staniszewski (Studio Plastic).

 

Dream Adoption Society tworzy projekty z zakresu wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości w kontekście teatru, performansu i sztuki współczesnej. Członkinie i członkowie grupy opowiedzą o wykorzystaniu nowych technologii w sztuce na podstawie takich przykładów, jak: „Locus Solus” (instalacja stworzona dla CSW Zamku Ujazdowskiego), „Madrigal Opera” (Capella Cracoviensis), „Nietota” (spektakl Teatru Powszechnego w Warszawie), „Białoszewski/Ginsberg” (Nowy Teatr w Warszawie) i innych.

 

 

Michał Staniszewski to twórca gier, laureat Paszportu „Polityki” 2016 za grę „Bound”. Wraz z grupą Plastic zajmuje się rozwijaniem technologii sztucznej inteligencji. Podczas spotkania opowie o współpracy z OpenAI Elona Muska, najnowszych „kosmicznych zabawkach” i rozwijaniu AGI (artificial general intelligence).

Po prezentacjach i rozmowach przejdziemy do części spotkania, w której widzowie będą mogli wziąć udział w doświadczeniach i grach stworzonych przez Dream Adoption Society oraz Studio Plastic.

 

 

StoryCode – to międzynarodowa społeczność miłośników nowych form opowiadania. Spotkania StoryCode odbywają się w 20 miejscach na świecie, również w Warszawie, i gromadzą setki entuzjastów nowoczesnych form opowiadania historii. Więcej informacji: www.storycode.pl i FB: StoryCode Warsaw

 


Organizatorzy wydarzenia: Fundacja Pełne Zanurzenie, Teatr Powszechny w Warszawie oraz Dream Adoption Society.

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19