„LAS” – instalacja sensoryczno-dźwiękowa dla dzieci

 

„LAS” to spektakl oraz instalacja sensoryczno-dźwiękowa dla dzieci, której inspiracją jest las, najbardziej złożony, bogaty i dynamiczny
ekosystem lądowy. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3,5 lat wraz z rodzicami lub opiekunami.

 

 

➤ miejsce: pokazy odbywają się w sali warsztatowej Stół Powszechny (Teatr Powszechny w Warszawie, wejście główne).

terminy: 7, 8 października oraz 4, 5 listopada;
w soboty i niedziele dwukrotnie: o godz. 11.00 i 13.00

➤ czas trwania: spektakl: 10-20 min w zależności od grupy wiekowej, zabawa: 30 min. Czas całego wydarzenia to około 60 min.

➤ bilety: 20 zł (zarówno dla opiekunów, jak i dla dzieci), dostępne w kasie Teatru Powszechnego lub online tutaj. 

 

 

 las_1   las_2 (full)   las_3 (full)

 

 

 

Lubimy spacery po lesie, zapach liści, ziemi, powietrza, rozbrzmiewającą tysiącem dźwięków ciszę lasu, spokój, błogość, przynoszący odprężenie głęboki oddech wśród drzew oraz nieustanny ruch – drzew, gałęzi, ptaków, zwierząt... W „LESIE” próbujemy przywołać te wszystkie inspiracje przez kształty, formy, faktury i dźwięki, tak aby stworzyć schronienie od pędu i hałasu miasta, miejsce odpoczynku i beztroskiej, ale mądrej zabawy.

 

W świat lasu wprowadzi nas historia pewnego drzewa, które zanim prawdziwym drzewem się stało, jako małe nasionko zamieszkało w ciepłej, miękkiej, pachnącej i wilgotnej ziemi. Otwarta struktura spektaklu pozwoli dzieciom na płynne przejście z pozycji widza do roli aktywnego uczestnika, który wszystkimi zmysłami poznaje bogactwo „LASU”.

 

„LAS” to przestrzeń do dotykania, eksperymentowania, pociągania, przekładnia, wyciągania, grania, turlania, przeciskania. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata przez najmłodszych, do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami i dzieci z innymi dziećmi. To przestrzeń do obserwacji i działania.

 

 

koncepcja i animacja: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
scenografia, projekt i wykonanie: Ewa Woźniak, Barbara Wojtkowiak
muzyka: Ray Dickaty

występują: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
współpraca: Inga Tolsdorf, Ida Bączek, Vera Arslaner
grafika: Karolina Kotowska
fotografie: Pat Mic

 

Za względu na specyfikę „LASU”, wszyscy widzowie będą proszeni o zdjęcie obuwia przed wejściem w przestrzeń instalacji. Obowiązuje również noszenie maseczek oraz dezynfekcja rąk.

 

   strefa_wolonoslowa___logo_mono_2.jpg (mini)              syrenka1_1.png (mini)


Instalacja jest realizowana w ramach projektu „Dramaturgie społeczne”, organizowanego przez Teatr Powszechny w Warszawie i Fundację Strefa WolnoSłowa, dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19