Filozofia w Ogrodzie

 

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do spotkań w wirtualnym ogrodzie Teatru Powszechnego. W trakcie pandemii dołączyło do nas wiele osób z różnych części Polski

i świata – i dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację w formule online. Ale ponieważ nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu – 2 ostatnie spotkania w tym cyklu odbędą się także na żywo, w sali warsztatowej Teatru.

 

 

kiedy: spotkania odbywają się jesienią, co dwa tygodnie o godz. 19.00:
– 12 października (online)
– 3, 17, 24 listopada (online)

– 8 grudnia (online)

– 14 grudnia (na żywo w Teatrze Powszechnym w Warszawie)

 

prowadzenie: Paweł Boguszewski, Tomasz Stawiszyński

uczestnictwo online: aby otrzymać link do spotkania w wersji online na Zoomie, prosimy pisać na adres: w.chinowska@gmail.com

 

 

W tym sezonie trochę zmodyfikowaliśmy formułę naszych spotkań. Widzimy je bardziej seminaryjnie, jako moderowaną dyskusję poprzedzoną krótkimi wprowadzeniami/zagajeniami. Mamy wrażenie, że wydarzenia ostatnich dwóch lat sprawiają, że potrzeba spokojnej, racjonalnej, rzeczowej rozmowy o tym, co się dookoła dzieje, jest w nas wszystkich ogromna. Korzystając z narzędzi, jakie dają filozofia, neuronauka i inne dyscypliny interesujące się człowiekiem oraz kulturą, zamierzamy przyjrzeć się od różnych stron trapiącym współczesność kryzysom: wojnie, konfliktom społecznym i politycznym, katastrofie klimatycznej, załamaniu się dialogu społecznego, fragmentacji obrazu świata. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się wraz z nami nad tymi kwestiami zastanowić.

 


***

 

Spotkania z cyklu „Filozofia w ogrodzie” realizowane są przez Strefę WolnoSłową i Teatr Powszechny w ramach projektu „Dramaturgie społeczne”, dzięki wsparciu m.st. Warszawa. 

strefa_wolonoslowa___logo_mono_2.jpg (mini)             syrenka1_1.png (mini)

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19