Azyl Warszawa 2022
– spektakl rowerowy
piknik performatywny i cykl wielokulturowych warsztatów
 
 
ZAPISZ, ŻE JESTEM
akcja artystyczna – performans rowerowy

kiedy: 19 czerwca 2022, godz. 16.00
gdzie: start spod Teatru Powszechnego w Warszawie, ul. Zamoyskiego 20
 
Zabierzemy miastu trochę przestrzeni, żeby oddać ją nowym historiom i biografiom. Nasz przejazd będzie manifestacją poezji i różnorodności. Będziemy razem w działaniu, słuchając i rozmawiając, czytając poezję z krajów pochodzenia uchodźczyń i uchodźców mieszkających obecnie w Polsce.

Skąd pochodzą osoby, które przybywają do Polski w poszukiwaniu schronienia przed wojną, głodem, prześladowaniami? Przed czym uciekają? Czy wiemy, co się dzieje w krajach ich pochodzenia? Jak daleko sięga nasz wzrok? Wsiądziemy na rowery i ruszymy przez Warszawę. Każdy i każda może dołączyć.
 
 
   
 
 
Wskazówki:
Pamiętaj, by sprawdzić przed wyjazdem, czy Twój rower jest sprawny!
Nie masz roweru? Pożycz od znajomego!
W pobliżu Teatru znajduje się stacja miejskich rowerów Veturilo
Jeśli planujesz uczestnictwo w niedzielnym przejeździe performatywnym, a nie dysponujesz rowerem, napisz do Weroniki: w.chinowska@gmail.com, a postaramy się umożliwić wspólny przejazd (liczba rowerów do pożyczenia jest limitowana!).


PIKNIK PERFORMATYWNY

kiedy: 19 czerwca 2022, godz. 18.30
gdzie: Osiedle Jazdów 1, Warszawa

Będzie o tym, co chcemy ocalić, co daje radość w chwilach niepewności, co nas upodmiotawia i dodaje nam siły. Zaprosimy warszawianki i warszawiaków o różnym pochodzeniu kulturowym do wspólnego opowiadania i wymiany. Małe interwencje artystyczne przygotowane przez międzykulturowe grupy Strefy WolnoSłowej i artystów uchodźczych staną się zaproszeniem do refleksji nad dawaniem przestrzeni innym i wspólnym budowaniem nowego. W zakamarkach wybrzmią historie osobiste, wspomnienia i osobiste manifesty opowiedziane językiem ruchu, muzyki i poezji. Wydarzenie otwarte dla szerokiego grona uczestników i uczestniczek różnych narodowości.


***
 
Wydarzenia realizowane przez Teatr Powszechny w Warszawie i Fundację Strefa WolnoSłowa dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy.
 
 
Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19