Premiera nowej książki Wojciecha Jagielskiego


Spotkanie z Wojciechem Jagielskim dot. jego najnowszej książki pt.: „Na wschód od zachodu” poprowadzi Max Cegielski.
Organizatorami wydarzenia są empik i Wydawnictwo Znak.

 

 

➤15 lutego (czwartek), godz. 19:00
➤ Scena Mała Teatru Powszechnego w Warszawie
➤ spotkanie otwarte

 


Wojciech Jagielski, ceniony reporter wojenny, w najnowszej książce „Na wschód od zachodu” podąża „wielkim szlakiem hippisów". Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój. To zupełnie nowe spojrzenie na Wschód.

---

 

„Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i pędu za karierą. Wybrała Indie – kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś już nie pamięta poprzedniego życia... Ale ono do niej wraca ze zdwojoną siłą.
Od cywilizacji Zachodu uciekł też hippis »Święty«. Jego życie to wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. Wszędzie szuka jednego – szczęścia. A ono wciąż mu się wymyka” (Wojciech Jagielski „Na wschód od zachodu” - premiera książki: 31.01.2018 r.).

 


Max Cegielski - polski dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, podróżnik. Po podróży do Indii napisał pierwszą powieść pt. „Masala”, w późniejszym okresie ukazały się następne książki jego autorstwa: „Apokalipso”, „Pijani bogiem”, „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu” oraz „Leksykon buntowników”.

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://freshmail.pl/