Świat zmysłów

co druga niedziela miesiąca, godz. 12.00-13.00, Stół Powszechny
wydarzenie otwarte, liczba miejsc ograniczona (zapisy: katarzyna.sz.burzynska@gmail.com)

 

Świat zmysłów to zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat i ich opiekunów. Twórczość i kreatywność to naturalne cechy każdego młodego człowieka. Dzięki wrodzonej ciekawości otaczającego świata i obecnych w nim zjawisk dzieci nieustannie uczą się i rozwijają. Dlatego tak bardzo lubią wszystkie eksperymenty - ruchowe, werbalne, manualne, chemiczne, fizyczne - dzięki nim rozumieją to, co dzieje się dookoła.

 

Podczas zajęć uczestnicy przekonają się między innymi, że można napompować balon bez użycia siły płuc i pompki, a także doświadczą wybuchu wulkanu.

Wspólnie z rodzicami będą mogły eksplorować bliskość fizyczną opartą o zabawę relacyjną, która wspiera budowanie własnej tożsamości i zaufania w relacji. Praca przy każdym z eksperymentów to niesamowite wyzwanie i przygoda dla dziecka i rodzica. Wspólne przeżywanie emocji pomaga w budowaniu ciepłej relacji, uczy współpracy i zaufania. Dodatkowo to świetna okazja do spotkań z rówieśnikami, rozmów i nawiązywania nowych znajomości.

 

Informacje techniczne: na zajęcia proszę zabrać ze sobą dodatkowe luźne ubranie do przebrania.


prowadzenie:

 

Katarzyna Burzyńska - psycholog, terapeutka Ruchem Rozwijającym. Praktykuje różne techniki taneczne, wykorzystując je w pracy z kolektywem artystycznym SzurSure. Eksploruje ruch jako alternatywną formę komunikacji i narzędzie wykorzystywane w rozwoju. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa od wielu lat. Począwszy od lekcji tańca przez zajęcia arteterapii i bajkoterapii na oddziale onkologicznym po pracę w przedszkolu, gdzie wspiera terapeutycznie dzieci z zaburzeniami rozwoju i trudnymi zachowaniami.

 

Magda Smosarska - psycholog, trener, terapeuta Ruchem Rozwijającym. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała, współprowadząc treningi umiejętności społecznych oraz zajęcia bajkoterapii w gabinecie psychologiczno-pedagogicznym. Obecnie towarzyszy rocznemu synowi w eksplorowaniu otoczenia i zdobywaniu wiedzy o świecie, fascynując się jednocześnie rozwojem i możliwościami dziecięcego umysłu.

 

 

#MiastoSzczęśliwe #festiwalsztukiispołeczności2

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://www.matras.pl/?gclid=CMmR7Ii-2bkCFQFf3godH3UA_g
http://freshmail.pl/