Stan wyjątkowy
reżyseria
Dorota Ogrodzka
premiera
17 września 2015
scena
scena mała

GALERIA ZDJĘĆ


TWÓRCY
reżyseria - Dorota Ogrodzka
dramaturgia - Justyna Lipko-Konieczna
choreografia - Justyna Wielgus
scenografia - Aleksandar Ćirlić
muzyka - Sebastian Świąder
nowe media - Mikołaj Szymkowiak
zespół: Anastazja Beda, Rafał Bilicki, Agnieszka Branicka, Iga Ćwik, Ewa Doan, Wiktoria Drożdżewicz, Dominik Gańko, Marta Fidura, Małgorzata Karczewska, Kalina Kibalska, Anna Kozłowska, Anna Koźlińska, Agata Łaziuk, Łukasz Moskwiak, Paulina Niedziółka, Marta Ociesa, Melania Pol, Karolina Sosińska, Stanisław Stypuła, Helena Urbańska, Emilia Wójcik
OPIS
Czy bieda jest stanem wyjątkowym? Kto i w jakim sensie miewa interes w tym, że w naszym świecie, w naszym kraju i w naszym mieście bywa nierówno? Czym są akcje charytatywne i dlaczego czasem czujemy się lepiej, gdy bierzemy w nich udział?
 
Pełni podejrzliwości patrzymy na otaczające nas obrazy, które mają wywoływać współczucie. Zastanawiamy się nad tym, czym poczucie wyższości różni się od empatii, a litość od braterstwa. Przyglądamy się temu, co najbliżej: naszym osiedlom, szkołom, rodzinom, w których jak mantra brzmią zachęty do kreatywności, wyboru dobrych studiów i znalezienia właściwej pracy, która pozwoli każdemu z nas wyjść na ludzi, stać się bogatszym niż własny ojciec i użytecznym dla społeczeństwa. Żadne społeczeństwo nie potrzebuje przecież odpadów.
 
Spektakl Stan wyjątkowy narodził się w toku twórczego, wielopoziomowego procesu. Zapraszając młodych ludzi do wspólnego zmierzenia się z tematem biedy, nierówności społecznej i ekonomicznego wykluczenia otwieramy przed nimi wszystkie pola teatralnego działania na raz. W ramach teatralno-dramaturgicznego laboratorium staramy się tworzyć ramy kolektywnej kreacji, prowokować młodzież do krytycznego myślenia i eksperymentowania z rozmaitymi elementami teatralnego języka, które im podsuwamy.

 

 

TUMULT! Teatr w Muzeum to projekt Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny powstały we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Teatrem Powszechnym im. Z. Hübnera w Warszawie i Korporacją Teatralną.
Więcej informacji na www.polin.pl/tumult

 

             korporacja_teatralna_logo.jpg (full)

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

mkidn_01_greyscale__140x86_.jpg (full)

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://freshmail.pl/