Hiroshima Salon
- performance
scena
scena mała
W REPERTUARZE
SPEKTAKL NIE JEST OBECNIE WYSTAWIANY

GALERIA ZDJĘĆ

OBSADA
SACHIKO HARA
OPIS

Performance japońskiej artystki nawiązuje do dwóch tragicznych wydarzeń. Pierwsze to zrzucenie na Hiroshimę w 1945 r. bomby atomowej „Little Boy”. Drugie to katastrofa elektrowni jądrowej w Fukushimie (porównywana do tej z Czarnobyla), 66 lat po wojennej zagładzie. Hara wychodzi od tekstu Little Boy, Big Taifoon Hisashiego Inoue i prowadzi interaktywną grę z różnymi formami performatywnymi: od tańca butoh, przez cooking show aż po karaoke. Wykorzystuje też video wywiady z ludźmi na temat pamięci o katastrofie i stereotypów dotyczących Japonii. Osobista opowieść - zainspirowana pierwszą podróżą Hary do Warszawy - zderza kody popkulturowe z wymiarem totalnej zagłady i bada współczesną wrażliwość. Obecnie Hiroshima Salon jest kontynuowana w Hannoverze, a wcześniejsze pokazy odbywały się m.in. w Tokio, Hiroshimie, Berlinie i Hamburgu.

 

Performance zostanie poprzedzony czytaniem tekstu Little Boy, Big Taifoon Hisashiego Inoue w reżyserii Łukasza Chotkowskiego z udziałem: Karoliny Adamczyk, Aleksandry Bożek, Michała Czachora i Mateusza Łasowskiego.

 

 

Sachiko Hara – japońska aktorka, performerka, pracująca na stałe w Niemczech. Współpracowała z najwybitniejszymi reżyserami niemieckimi, m.in.: René Polleschem, Nicolasem Stemannem, Karin Beier oraz wielokrotnie z Christophem Schlingensiefem.


opieka nad projektem: Łukasz Chotkowski

 

PARTNER
http://www.goethe.de/ins/de/spr/plindex.htm
Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://freshmail.pl/