Powszechna Improwizacja


Powszechna Improwizacja
to nowy projekt warsztatowy realizowany wspólnie przez Mózg Foundation
i Teatr Powszechny w czterech odsłonach. Ideą Powszechnej Improwizacji jest akt twórczy odbywający się w tym samym czasie, co akt wykonawczy; występ z udziałem publiczności, bez wcześniejszego przygotowania.
Czy improwizowanie muzyką, słowem lub obrazem może mieć zastosowanie w życiu codziennym? Czy może służyć rozwojowi intelektualnemu i duchowemu improwizatora?

 

 

najbliższe odsłony projektu

15-16 marca
prowadzenie: prof. dr hab. Marek Chołoniewski, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, muzyk
Warsztaty obejmują formy komponowania i wykonywania na żywo muzyki i sztuki audiowizualnej z zastosowaniem wybranych metod improwizacji, elementów interakcji, treningu biofeedbacku i form audiokinezy. Sterowanie strukturami dźwiękowymi za pomocą fal mózgowych, konstruowanie własnych systemów elektronicznych, skanowanie pól elektromagnetycznych, kinetyka obiektów dźwiękowych i tworzenie partytur interaktywnych to wybrane elementy integrujące działania warsztatowe prowadzące do finałowej prezentacji.

* Pierwsze warsztaty - Nowe Życie. Powszechna Improwizacja - odbyły się 21 listopada 2016 r. (prowadzenie: dr hab. Elżbieta Jabłońska, wykładowczyni Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, artystka wizualna)
* Drugie warsztaty, prowadzone przez mgr Olgę Szwajgier, wybitną wokalistkę i wykładowczynię Akademii Muzycznej w Krakowie, odbyły się 18 i 19 stycznia 2017 r.

* Trzecie warsztaty, prof. dr hab. Krzysztofa Knittel, muzyka i wykładowcy Akademii Muzycznej w Warszawie, odbyły się 15 i 16 lutego 2017 r.

 


udział w warsztatach – bezpłatny / obowiązuje rezerwacja miejsc (661 574 508, fundacja@mozg.art.pl)
liczba miejsc ograniczona


autor projektu
Sławek Janicki (kontrabasista/improwizator) 

 

Dołącz do wydarzenia!
f_4.jpg (full)

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://www.matras.pl/?gclid=CMmR7Ii-2bkCFQFf3godH3UA_g
http://freshmail.pl/