Premiera belferska spektaklu 1984

Zapraszamy na premierę belferską spektaklu „1984” w reżyserii Barbary Wysockiej - 5 października (piątek) o godz. 19:00.

 

Premiery belferskie dedykowane są nauczycielom, pedagogom oraz animatorom kultury, którzy niedługo po oficjalnej premierze oglądają przedstawienie z repertuaru Teatru Powszechnego oraz  biorą udział w spotkaniu, podczas którego mają okazję porozmawiać z twórcami oraz zapoznać się z zeszytami metodycznymi.

 

Plan premiery belferskiej:

- godz. 19.00 – spektakl „1984”

- godz. 20.30 – spotkanie z twórcami po spektaklu

 

➤ więcej informacji o spektaklu: www.powszechny.com/1984

 

Zeszyty metodyczne

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną zeszyty metodyczne czyli materiały, przygotowane przez zaproszonych do współpracy nauczycieli oraz edukatorów, zawierające scenariusze lekcji opracowane dla różnych przedmiotów. Punktem wyjścia są zawsze spektakle z repertuaru Teatru Powszechnego. 

Scenariusze proponują nauczycielom różne sposoby odejścia od podręcznika i klasowo–lekcyjnego modelu pracy w szkole, podpowiadają, jak wyzwalać w uczniach samodzielność myślenia i kreatywność działania. Zeszyty umożliwiają spotkania z nowymi interpretacjami tekstów klasycznych, dokonywanymi z perspektywy: tu i teraz. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mają szansę aktywnie uczestniczyć w życiu teatru, a nauczyciele realizować założenia podstaw programowych różnych przedmiotów.

 

➤ koszt uczestnictwa w spotkaniu dla nauczycieli, pedagogów, animatorów, osób pracujących z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych: zawiera się w cenie biletu na spektakl (25 złotych).

 

INFORMACJA I REZERWACJA BILETÓW:

Natalia Grzędzińska: tel.: 510 131 807, e-mail: n.grzedzinska@powszechny.com

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://freshmail.pl/