Praska Platforma Kultury - podsumowanie pierwszego spotkania

Podczas spotkania grupy ponad pięćdziesięciu praskich organizacji, instytucji i aktywistów, zorganizowanego w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w dniach 25 i 26 marca, powołana została Praska Platforma Kultury (PPK). To porozumienie, którego formuła otwarta jest dla wszystkich podmiotów i osób działających w najszerzej rozumianym obszarze kultury po prawej stronie Wisły. 

 

Celem PPK jest programowanie procesów rewitalizacyjnych w obszarze kultury na warszawskiej Pradze. W trakcie spotkań z Michałem Olszewskim, zastępcą Prezydenta m. st. Warszawy, odpowiedzialnym za implementację Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, i Tomaszem Thun-Janowskim, dyrektorem Biura Kultury - członkowie PPK otrzymali zapewnienie o stworzeniu przestrzeni na programowanie przez PPK konkretnych rozwiązań w ramach programu rewitalizacyjnego oraz potwierdzenie chęci włączenia Platformy, jako partnera w tym procesie.

W ramach dyskusji między uczestnikami spotkania zdefiniowano cztery główne płaszczyzny bieżącej współpracy:
- mapowanie nowych miejsc dla kultury (opiekunem dyskusji będzie Komuna Warszawa)
- współpraca międzysektorowa (opiekun: Sinfonia Varsovia i Teatr Powszechny)
- edukacja kulturalna (LUB/LAB)
- bieżąca współpraca między instytucjami, w tym działania w celu ustalenia procesu wpisywania postulatów PPK do Programu Rewitalizacji (Teatr Powszechny)

Prezydent Olszewski zadeklarował dodanie do kalendarza konsultacji społecznych Programu Rewitalizacji (realizowanych między 8 kwietnia a 17 czerwca) konsultacji dedykowanej Praskiej Platformie Kultury.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

                 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19