„Lawrence z Arabii” - zaproszenie dla obcokrajowców do wzięcia udziału w próbach spektaklu

 

 

Już niedługo rozpocznie się pierwszy etap prób do nowego spektaklu w reżyserii Weroniki Szczawińskiej pod roboczym tytułem „Lawrence z Arabii”. Premiera planowana jest na drugą połowę czerwca 2018 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

 

 

Spektakl realizowany jest w ramach międzynarodowego projektu „Atlas of Transitions. New geographies for a cross-cultural Europe” (co można przetłumaczyć na j. polski jako: „Atlas przemian. Nowe geografie dla międzykulturowej Europy”), który opiera się na długofalowej współpracy europejskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych (2017-2020). „Atlas of Transitions. New geographies for a cross-cultural Europe” jest współfinansowany przez program Kreatywna Europa Unii Europejskiej.

 

 

Do pierwszego etapu prób reżyserka zaangażowała obcokrajowców - poniżej znajduje się jej osobiste zaproszenie. Tekst jest dostępny w sześciu wersjach językowych: ukraińskiej, wietnamskiej, arabskiej, rosyjskiej, angielskiej i francuskiej.

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

nazywam się Weronika Szczawińska i jestem reżyserką teatralną. Poszukuję współpracowników do pracy nad spektaklem, który powstanie w warszawskim Teatrze Powszechnym. Przedstawienie (na razie pod roboczym tytułem „Lawrence z Arabii”) będzie dotyczyć doświadczenia migracji, spotkań pomiędzy kulturami, a także roli, jaką w tym wszystkim odgrywa i może odegrać sztuka. Chciałabym zaprosić do współpracy obcokrajowców, a konkretnie osoby, które znalazły się w Polsce w wyniku trudności, jakie napotkały w swoich krajach rodzinnych lub zostały zmuszone do ich opuszczenia; osoby, które nie czują się jeszcze dobrze zakorzenione w Polsce.

 

Zainteresowanych chciałabym włączyć do pracy podczas pierwszego, warsztatowego etapu tworzenia przedstawienia. Warsztaty, planowane na marzec 2018, będą spotkaniami w niewielkiej, wielokulturowej grupie. Będziemy rozmawiać o swoich doświadczeniach, wspólnie oglądać filmy, rozmawiać o polskiej kulturze – tak, jak widzą ją uczestnicy warsztatów – oraz o kulturach krajów, z których pochodzą. Materiał wypracowany podczas warsztatów stanie się podstawą scenariusza spektaklu. Praca warsztatowa nie wiąże się z występowaniem na scenie (może wiązać się z udostępnieniem nagranego głosu).

 

Przewidujemy spotkania dwa razy w tygodniu, maksymalnie sześć godzin dziennie. Szczegółowy harmonogram prac zostanie ustalony w porozumieniu ze wszystkimi uczestnikami. Osoby zaproszone do pracy warsztatowej otrzymają za swoją pracę wynagrodzenie (po podpisaniu umowy z Teatrem Powszechnym) oraz zostaną umieszczone na liście twórców spektaklu. Warunki konieczne to pełnoletniość i gotowość do regularnego uczestnictwa w spotkaniach roboczych w marcu. Nie jest wymagane żadne doświadczenie w pracy teatralnej czy artystycznej.

 

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przygotowanie na piśmie:
- bardzo krótkiej autoprezentacji (nie więcej niż pięć zdań)

- bardzo krótkiej odpowiedzi na pytanie: „Co mnie dziwi w Polsce?”.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: sekretariat@powszechny.com.

 

 

Weronika Szczawińska

 

 


6 wersji językowych:

 

- ogłoszenie w j. angielskim (pobierz PDF)

- ogłoszenie w j. arabskim (pobierz PDF)

- ogłoszenie w j. francuskim (pobierz PDF)

- ogłoszenie w j. rosyjskim (pobierz PDF)

- ogłoszenie w j. ukraińskim (pobierz PDF)

- ogłoszenie w j. wietnamskim (pobierz PDF)

 

 

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków programu „Kreatywna Europa” Unii Europejskiej.

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://freshmail.pl/