Już 14 października rozpocznie się XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017

 

 

latawiec.jpg (full)

 

 

 

Już 14 października rozpocznie się XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017 i potrwa aż do 25 października. Teatr Powszechny także i w tym roku stanie się centrum festiwalowych wydarzeń. Wyjątkowo XXI edycja będzie przebiegać w nowej formule, która opierać się będzie na dwóch platformach projektowych.
W tym roku zaplanowanych jest ponad 100 wydarzeń festiwalowych.

 

Festiwal KORCZAK - Platforma Artystyczna

W ramach tej platformy Widzowie festiwalowi będą mogli obejrzeć polskie spektakle konkursowe, podlegające ocenie festiwalowego Jury. To najlepsze polskie produkcje teatralne dla dzieci i młodzieży.   
Jej organizatorem jest Polski Ośrodek ASSITEJ we współpracy z Teatrem Powszechnym.

 

Festiwal KORCZAK - Platforma Edukacji Teatralnej

Spektakle zagraniczne, spektakle premierowe, koncerty, pokazy warsztatowe oraz warsztaty odbędą się w ramach tej platformy. Platforma Edukacji Teatralnej: „MAM WPŁYW, TWORZĘ, ZMIENIAM” - to interdyscyplinarne działania dla dzieci i młodzieży, które mają za zadanie w kompleksowy sposób uświadomić młodym widzom jak duży wpływ mają na tworzenie kultury w swoim otoczeniu.                
Partnerem strategicznym jest Teatr Powszechny.

 

Festiwal bez ograniczeń!

Zapraszamy wszystkich Widzów do udziału w tegorocznym Festiwalu KORCZAK! Każdy podczas Festiwalu odnajdzie propozycje teatralne, artystyczne oraz warsztatowe dla siebie: niemowlaki, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci, rodzice, dziadkowie czy nauczyciele oraz wychowawcy! Zapraszamy!

 

Bilety na spektakle i wydarzenia festiwalowe odbywające się w Teatrze Powszechnym są dostępne on-line oraz w Kasie biletowej Teatru.

 

 

Strona Festiwalu KORCZAK:
www.korczak-festival.pl

 

fb_male.jpg (full)

 


Informacje ogólne o Festiwalu KORCZAK


Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK – od ponad 20 lat organizowany jest przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Jest on jednym z ponad 70 narodowych ośrodków światowej organizacji ASSITEJ zajmującej się twórczością teatralną dla młodego widza. Festiwal KORCZAK powstał z inicjatywy Haliny Machulskiej. Idea Festiwalu ma za zadanie kontynuować treści oraz podejście do Małego Człowieka jakie przyświecało doktorowi Januszowi Korczakowi. Dyrektorem Honorowym jest Maciej Wojtyszko. Od kilkunastu lat Dyrektorem Festiwalu jest Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektorem Artystycznym – Wojciech Faruga. Festiwal to międzynarodowe święto teatrów dla dzieci i młodzieży. Podczas Festiwalu pokazywane są ciekawe, oryginalne produkcje teatralne z Polski i ze Świata. Festiwal KORCZAK na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny stolicy. Podejmuje on trudne tematy, prowadzi rozmowy o nietolerancji, braku tożsamości, biedzie, problemach z uzależnieniem, konfliktach pokoleń, lękach. Podczas Festiwalu spektakle teatrów polskich oceniają dwa zespoły jurorów - Międzynarodowe Jury Dorosłych (ekspertów) oraz Jurorzy Juniorzy - Jury dziecięce. Festiwal to także liczne zjawiska teatralne w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz grup defaworyzowanych. Trzy lata temu odbyła się specjalna edycja Festiwalu KORCZAK 2014, której towarzyszył 18. Światowy Kongres Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Polska po raz pierwszy w historii stała się gospodarzem tego niezwykłego spotkania, które odbywa się raz na trzy lata w innym kraju. W historii polskiego teatru dla młodego widza było to jedyne tak prestiżowe wydarzenie o światowym zasięgu. Było ono wyjątkowym spotkaniem twórców teatru, aktorów, dramatopisarzy, obserwatorów ze wszystkich kontynentów z udziałem młodych widzów. W dniach 23 – 31 maja 2014 roku w Warszawie, na przybyłych gości czekało 20 tysięcy miejsc na różne teatralne atrakcje.

 

 

 

 

Organizatorzy

powszechny_logo_1_linia_pl__2__do_lewej.jpg (full)                  logo_assitej.jpg (full)

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

mkidn_01_cmyk__1_.jpg (full)

Projekt współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawa.

 

miasto_stoleczne.jpg (full)

 

 

Patroni medialni Festiwalu KORCZAK

 

kultura_magenta.jpg (full)              logo_tvp_abc.png (full)              logo_mammazine.jpg (full)       qlturka_znak_podpis_rgb.jpg (full)          e_teatr_temp.jpg (full)              logo_czasdzieci_jpg_300px.jpg (full)          logo_dww_krzywe_ok_color.jpg (full)

 

   

 

 

 

 

 

Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19
PATRONI MEDIALNI
http://wyborcza.pl/0,0.html
http://wyborcza.pl/0,0.html?disableRedirects=true
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/0,0.html
http://aktivist.pl/
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

PARTNERZY
http://freshmail.pl/